Trwa ładowanie...
d47e0gi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ludwik Dorn: Jarosław Kaczyński nie ma pomysłu na prezydenturę Andrzeja Dudy

Mnie się zdaje, że Jarosław Kaczyński do dzisiaj nie może uwierzyć, że Andrzej Duda wygrał wybory, i nie ma pomysłu na jego prezydenturę, mówi poseł Ludwik Dorn w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludwik Dorn (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d47e0gi

W ocenie Dorna w przypadku nowego prezydenta mamy do czynienia z politykiem obiecującym, ale takim, który na własnej skórze jeszcze się nie nauczył, czym jest wielka polityka. Jego dojrzewanie będzie bardzo przyspieszone i bolesne. Urząd może pociągnąć go w górę, ale będzie to wspinaczka po kolcach kaktusów i bardzo ostrych kamieniach.

Zdaniem rozmówcy "GW" rola prezydenta będzie w Polsce rosła, być może nawet wbrew jego chęciom i dążeniom. Najpewniej na jesieni wybierzemy Sejm wewnętrznie zablokowany, a wtedy prezydent stanie się głównym adresem politycznym, przewiduje polityk Solidarnej Polski. I ostrzega, że jeśli Andrzej Duda będzie uciekać od odpowiedzialności, to chętni do sterowania nim zawsze się znajdą.

d47e0gi

Podziel się opinią

Share

d47e0gi

d47e0gi
Więcej tematów