Trwa ładowanie...
25-01-2015 11:31

Lublin: chcą eksmitować matkę z trojgiem dzieci, bo zajęła lokal bez zezwolenia

Pani Aneta na mieszkanie socjalne czekała sześć lat. Nie doczekała się. Praktycznie z dnia na dzień wraz z trojgiem dzieci została wyrzucona z wynajmowanego mieszkania na ulicę. W akcie desperacji "na dziko" zajęła jeden z opuszczonych lokali przy ul. Skibińskiej w Lublinie, w którym mieszka od czterech lat. Teraz kobieta ma być eksmitowana do noclegowni i z powodu braku mieszkania może stracić dzieci, którymi ma zająć się sąd rodzinny - podaje TVP Info.

Lublin: chcą eksmitować matkę z trojgiem dzieci, bo zajęła lokal bez zezwoleniaŹródło: TVP Info
d3161si
d3161si

- Mimo, że nie ma u nas w Polsce eksmisji na bruk, to komornik mnie wyrzuca do noclegowni, a dziećmi ma zająć się sąd rodzinny - mówi pani Aneta Nowakowska, która do 15 lutego ma opuścić zajmowany "na dziko" lokal.

O dzikich lokatorach urzędnicy informują prokuraturę. - Wobec takiego lokatora jest wszczynane postępowanie o eksmisji, a co dalej będzie się z nim działo - orzeka sąd, wydając wyrok - tłumaczy Artur Cichoń z lubelskiego ratusza.

W sprawie pani Anety wyrok zapadł: 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i bezwzględny nakaz opuszczenia zajmowanego mieszkania. Kobieta wyroku nie posłuchała, bo nie ma gdzie pójść. Współczuje nawet komornik, który wyrok ma wykonać, ale nikt nie ma pomysłu jak problem rozwiązać.

Źródło: TVP Info

d3161si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3161si
Więcej tematów