Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa: Obama to wielki polityk, jestem zachwycony

- Poznałem go lepiej i jestem zachwycony - mówi po wizycie Baracka Obamy w Polsce, były prezydent Lech Wałęsa. - Pozytywnie oceniam też warszawskie obchody 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku - zapewnia.

Share
Lech Wałęsa: Obama to wielki polityk, jestem zachwycony
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d2p32ku

Były prezydent jest w Rzymie związku z włoską premierą filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" i dziś przyjęty zostanie przez papieża Franciszka.

Lech Wałęsa rozmawiał z dziennikarzami przed pokazem. Zapytany, czy jest zadowolony z obchodów świata wolności w Warszawie z udziałem m.in. Baracka Obamy, były prezydent odpowiedział: ,tak, a szczególnie z długiej rozmowy". z Obamą.

- Poznałem go lepiej i jestem zachwycony. Tak jak byłem raczej przeciwnikiem Obamy, tak teraz jestem zwolennikiem. To naprawdę wielki intelekt, to naprawdę wielki polityk. A wcześniej miałem o nim inne zdanie. I żałuję, bo należało go wspierać bardziej - mówił były prezydent.

Lech Wałęsa dziś przed południem będzie na audiencji u papieża Franciszka, a po południu, w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie, weźmie udział w sesji na temat "Kościół na przełomie lat 80. i 90. w Europie Środkowej i Wschodniej", zorganizowanej specjalnie z okazji 25-lecia przemian ustrojowych w Polsce.

d2p32ku

Podziel się opinią

Share
d2p32ku
d2p32ku
Więcej tematów