Trwa ładowanie...
dr708em

Kradli za prawie milion rocznie

4 mln zł to wartość 107 samochodów skradzionych w ciągu 5 lat przez jedną tylko szajkę. Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko 3 mężczyznom.

dr708em
dr708em

Zdaniem prokuratury, "mózgiem" grupy był Piotr N. Oprócz niego oskarżonymi są Paweł P. i Adam K. Grupa działała od 1995 do 2000 r. W międzyczasie Paweł P. spędził rok w więzieniu, również za kradzieże samochodów.

Szajka działała w woj. opolskim i województwach ościennych. Najwięcej samochodów skradziono w Opolu i Oleśnie. Trudno znaleźć na Opolszczyźnie miejscowość, w której ci panowie czegoś nie ukradli - twierdzi prokuratura.

Według prokuratury, część samochodów kradziono na zlecenie. Kilku kradzieży nigdy nie zgłoszono. To, że do nich doszło, okazało się dopiero podczas śledztwa. Wątek nabywców samochodów, czy też zleceniodawców kradzieży wyłączono do odrębnego postępowania - poinformował prokurator.

Nabywcy kradzionych samochodów, które po przerobieniu numerów seryjnych i sfałszowaniu dokumentów trafiały do obrotu, muszą się liczyć z tym, że je utracą. (mich)

dr708em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr708em
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj