Trwa ładowanie...
dc4kv76

Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Michał Dworczyk o Andrzeju Dudzie na TikToku

- Każdy sposób dotarcia do młodych jest dobry - tłumaczy aktywność prezydenta w nowej platformie społecznościowej szef KPRM. Michał Dworczyk dodaje, że nie wiadomo, jak długo będzie trwała epidemia SARS-CoV-2, więc należy się przygotować m.in. do wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Michał Dworczyk o Andrzeju Dudzie na TikToku
Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Michał Dworczyk o Andrzeju Dudzie na TikToku (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dc4kv76

Michał Dworczyk skomentował możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich Polaków. - Jest przestrzeń do dyskusji w tym aspekcie, rozmawiajmy. Wprowadzone zmiany poszerzają możliwość udziału w wyborach. Nie chcemy nikogo narażać. Rząd robi wszystko, aby epidemia była jak najmniej dotkliwa dla Polaków - mówi na antenie TVN24.

Szef Kancelarii Premiera skomentował możliwość przesunięcia wyborów prezydenckich 2020 przez koronawirusa. - Nie robi się tego wtedy, jeśli ktoś tak uzna. Są na to konkretne przepisy. Wprowadzony jest stan epidemii. Korzystamy z rozwiązań z 2008 r., wprowadzonych przez rząd PO-PSL. To były dobre przepisy - uważa.

Przeczytaj: Andrzej Duda założył konto na TikToku. Opublikował swój pierwszy filmik

dc4kv76

- Powinniśmy się przygotowywać do różnych przedsięwzięć jak wybory czy egzamin ósmoklasisty. Nie wiadomo, jak długo będzie trwała epidemia i jak rozwinie się sytuacja. W najbliższym czasie dostaniemy odpowiedź, co będzie możliwe, a co nie. W sprawie przełożenia wyborów kluczowa będzie opinia ministra zdrowia - kontynuuje.

Dworczyk odpowiedział również na pytanie, kto obsłuży głosowanie korespondencyjne. - Pracuje szereg sektorów gospodarki. Nadchodzące tsunami gospodarcze jest niebezpieczne. Powinniśmy się cieszyć z każdej działającej firmy. Ważne, żeby gospodarka nie zatrzymywała się - tłumaczy. Szef KPRM skomentował również aktywność Andrzeja Dudy na TikToku. - Każdy kanał dotarcia z przekazem do młodych jest dobry. Chodzi o to, żeby siedzieli w domach - podsumował.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dc4kv76

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc4kv76

Podziel się opinią

Share

dc4kv76

dc4kv76
Więcej tematów