Trwa ładowanie...

Koniec ataków z PiS na Dudę? Prof. Antoni Dudek: prezes zrozumiał

Myślę, że prezes Jarosław Kaczyński zrozumiał, że ataki i fala hejtu, która wylewała się w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy ze strony niektórych zwolenników dobrej zmiany, może całkowicie zniechęcić głowę państwa do jakiegokolwiek wspierania Zjednoczonej Prawicy - uważa prof. Antoni Dudek.

Share
Koniec ataków z PiS na Dudę? Prof. Antoni Dudek: prezes zrozumiał
Źródło: East News, fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1zsrvh

Zdaniem politologa nie bez powodu w liście prezesa PiS do członków ugrupowania znalazły się słowa o konieczności rekonstrukcji rządu ze względu na podkreślenie roli prezydenta Andrzeja Dudy w zwycięstwie obozu prawicy w ostatnich wyborach. Prof. Dudek w rozmowie z "Super Expressem" stwierdza, że gdyby prezydent przestał wpierać PiS to "dla obozu rządzącego byłaby to katastrofa:.

- Gdyby Andrzej Duda doszedł do wniosku, że skoro jest atakowany, to nie interesuje go już druga kadencja, tylko robi, co chce, to PiS miałby gigantyczny problem z wprowadzeniem jakichkolwiek ustaw - wyjaśnia prof. Antoni Dudek.

Zaznacza, że nie wie, czy słowa z listu prezesa PiS są szczere, czy może jest to tylko zagrywka taktyczna.

Zobacz też: Prezydent: podpiszę ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa

"To forma podziękowań"

Zdaniem politologa, Kaczyński już wcześniej powinien zdecydować się na taki gest wobec prezydenta.

d1zsrvh

- Być może prezes czekał na to, jak Andrzej Duda zachowa się w sprawie ustaw sądowych. Prezydent jednak je podpisał, myślę, że teraz to pewna forma podziękowania - stwierdza rozmówca "Super Expressu". Zaznacza, że Kaczyński wysłał wyborcom PiS wyraźny sygnał, że Duda był tym politykiem, którego wygrana w wyborach rozpoczęła "zwycięski pochód PiS".

W opinii prof. Dudka dopiero czas pokaże, jak układać się będzie współpraca prezydenta z MSZ i MON po zmianach w tych resortach. Przypomina, że wciąż nie jest przesądzona sprawa referendum konstytucyjnego. - Prezydent musi tę sprawę rozstrzygnąć - stwierdza politolog, precyzując że myśli o oficjalnym wniosku do Senatu z pytaniem, czy ten poprze starania o referendum.

d1zsrvh

Podziel się opinią

Share
d1zsrvh
d1zsrvh
Więcej tematów