Trwa ładowanie...
d4gesbl
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Komórka zabija na drodze

Prawie 90 tys. kierowców dostało w ubiegłym roku mandat za rozmowę przez komórkę. To ponad trzykrotnie więcej niż rok wcześniej - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie danych Komendy Głównej Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komórka zabija na drodze
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4gesbl

Gazeta przytacza liczne przykłady śmiertelnych wypadków, wynikających z takiego zachowania. Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi 200 zł mandat i 5 punktów karnych.

Psycholog zauważa, że kierowcy często bagatelizują zagrożenia wynikające z jazdy samochodem, bo auto, które tak skutecznie oddziela ich od przestrzeni publicznej, daje im poczucie bezpieczeństwa. Potęgowane zresztą obecnością komórki w samochodzie.

– Tak jak najwięcej wypadków jest przed własnym garażem, tak samo w samochodzie, w którym zaczynamy się zachowywać jak w domu – tłumaczy.

d4gesbl

Najgorsza jest jazda i wysyłanie wiadomości – twierdzą policjanci. – Samochód jadący 90 km/godz. w ciągu sekundy pokonuje 50 m. Każde oderwanie wzroku na sekundę i patrzenie na klawiaturę telefonu przy jeździe z tą szybkością sprawia, że auto 50 m jedzie bez żadnej kontroli – mówi Andrzej Borowiak rzecznik wielkopolskiej policji.

Szukasz niedrogiego zestawu głośnomówiącego? Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów