Trwa ładowanie...

Kolejny neonazista zatrzymany

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na polecenie gliwickiej prokuratury, zatrzymali kolejna osobę, która w ubiegłym roku w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyła w obchodach 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. To już szósty zatrzymany w tej sprawie.

Share
Kolejny neonazista zatrzymany
Źródło: PAP/EPA, fot: ERIK S. LESSER
d3gjyfr

O zatrzymaniu poinformowało Radio ZET na swoim profilu na Twitterze. Ma ona związek z głośnym reportażem "Superwizjera". Dziennikarze ujawnili oddawanie czci Adolfowi Hitlerowi przez członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Na nagraniach ukrytą kamerą widać m.in. płonące swastyki oraz okrzyki: "Sieg Heil!".

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro w niedzielę polecił Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego przez organizację.

We wtorek poinformowano, że w związku z neonazistowskimi ekscesami są pierwsi zatrzymani. To trzej mężczyźni, którzy brali udział w spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim. Usłyszeli już zarzuty propagowania nazistowskiego ustroju. W środę zatrzymano dwie kolejne osoby.

d3gjyfr

Podziel się opinią

Share
d3gjyfr
d3gjyfr
Więcej tematów