Trwa ładowanie...
dw1uwy6

Kogo Piotr Guział poprze w drugiej turze wyborów w Warszawie?

Warszawska Wspólnota Samorządowa w liście rozesłanym do mediów poinformowała o warunkach dotyczących udzielenia przez lidera WWS Piotra Guziała poparcia w drugiej turze wyborów prezydenckich w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Guział
Piotr Guział (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dw1uwy6

W liście czytamy: "W ostatnich dniach otrzymałem bardzo wiele gratulacji za uzyskanie dobrego, trzeciego wyniku w wyborach na prezydenta Warszawy. Wszyscy gratulujący pytali kogo zamierzam poprzeć w drugiej turze wyborów. Uważam, że ponad 50 tys. wyborców, którzy oddali na mnie swoje głosy, popierali mnie nie tylko za cechy osobowościowe, ale przede wszystkim głosowali za moim programem dla Warszawy".

Guział informuje, że zanim podejmie decyzję o tym, kogo poprze, chce by kandydaci ustosunkowali się do jego propozycji wyborczych. Na odpowiedź czeka do najbliższej środy do godziny 12.

Czego żąda Guział?

dw1uwy6

Lider WWS zapowiada, że udzieli poparcia osobie, która zadeklaruje m.in. obniżenie cen biletów okresowych komunikacji miejskiej o 50 proc. dla posiadaczy Karty Warszawiaka. Domaga się ponadto poparcia złożonego przez niego w sejmie projektu obywatelskiego projektu ustawy, która uniemożliwia zwroty w naturze nieruchomości służących publicznie, takich jak m.in. placówki oświatowe, czy parki.

Do dalszych wniosków lidera WWS należy niezwłoczne zablokowanie dalszej eksploatacji kompostowni w Radiowie oraz rozpoczęcie budowy 10 tys. miejsc w żłobkach i przedszkolach, która powinna zakończyć się na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Druga tura w stolicy

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział, w pierwszej turze wyborów na urząd prezydenta Warszawy zdobył blisko 9 proc. głosów.

dw1uwy6

Druga tura wyborów prezydenckich w Warszawie odbędzie się 30 listopada. Według danych przedstawionych przez PKW, w pierwszej turze wyborów na Hannę Gronkiewicz-Waltz głosowało 47,19 proc. mieszkańców stolicy, na Jacka Sasina - 27,31 proc.

Zobacz również wideo

dw1uwy6

Podziel się opinią

Share
dw1uwy6
dw1uwy6
Więcej tematów