Trwa ładowanie...
d2b9iif

KO zawiadamia prokuraturę ws. Elżbiety Witek. Chcą przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego

Politycy Koalicji Obywatelskiej skierowali do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. To reakcja na "anulowanie" głosowania. Posłowie domagają się przesłuchania w tej sprawie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, w tle m.in. Jarosław Kaczyński
Sejm. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, w tle m.in. Jarosław Kaczyński (East News)
d2b9iif

Po wybuchu afery ws. głosowania politycy KO zapowiedzieli, że złożą doniesienie do prokuratury. Teraz złożono doniesienie w tej sprawie. Chodzi o możliwość popełnienia przez marszałek Sejmu przestępstwa "przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy oraz o podżeganiu do działania sprzecznego z prawem przez posłów PiS".

- Po analizie zapisów materiałów, które sama kancelaria Sejmu udostępniła w formie materiału wideo i na podstawie relacji również mediów, które relacjonowały to głosowanie, wygląda na to, że doszło do złamania regulaminu Sejmu, doszło do złamania prawa - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec na konferencji prasowej.

- Można powiedzieć, że to działanie marszałek Witek jest "bez żadnego trybu". Nie możemy na to pozwolić, żeby Sejm, czyli miejsce, w którym stanowi się prawo, było miejscem, w którym łamane jest prawo i to przez osobę, która powinna stać na straży prawidłowego funkcjonowania Sejmu - zaznaczył Grabiec. KO domaga się, by w tej sprawie prokuratura przesłuchała polityków PiS, w tym prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Borys Budka ostro o kandydaturze Jacka Jaśkowiaka w prawyborach prezydenckich w PO

"Trzeba anulować, bo przegramy" - tak brzmiały słowa poseł PiS Joanny Borowiak do marszałek Sejmu Elżbiety Witek tuż po głosowaniu w nocy z czwartku na piątek nad kandydatami do Krajowej Rady Sądownictwa.

d2b9iif

Z kontekstu wynikało, że część posłów PiS pomyliła się i wynik sprzyjający partii stał pod znakiem zapytania. Marszałek Elżbieta Witek zarządziła powtórzenie głosowania. Miała włączony mikrofon, dlatego słowa o "anulowaniu" usłyszeli obecni na sali posłowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2b9iif

Podziel się opinią

Share
d2b9iif
d2b9iif
Więcej tematów