Trwa ładowanie...

Kłopoty Andrzeja Biernata z oświadczeniami majątkowymi. Nowe fakty

Były minister sportu Andrzej Biernat nie wpisał do oświadczeń majątkowych: kilkuletniego samochodu żony, 60 tysięcy zł na jej rachunku inwestycyjnym i dwóch działek - m.in. takie zastrzeżenia zgłosiło Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli oświadczeń majątkowych posła PO - informuje Radio Zet.

Share
Kłopoty Andrzeja Biernata z oświadczeniami majątkowymi. Nowe fakty
Źródło: Newspix, Fot: Konrad Koczywas/ Fotonews
dhxnyhm

Jak podaje Radio Zet, według informacji nieoficjalnych doniesienie, które stało się podstawą do wszczęcia dochodzenia przez CBA zawiera dużo poważniejsze podejrzenia wobec Biernata.

Tydzień temu szef CBA Paweł Wojtunik poinformował, że Biuro wszczęło własne dochodzenie w sprawie oświadczeń majątkowych byłego ministra sportu. Wcześniejsza kontrola CBA wskazała na nieprawidłowości w tych oświadczeniach.

dhxnyhm

Wojtunik zaznaczył, że CBA zakończyło badanie oświadczeń w trybie kontroli i w związku z podejrzeniem możliwości popełnienia przestępstwa podjęło dochodzenie.

B. minister sportu Andrzej Biernat jest sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej. CBA rozpoczęło kontrole oświadczeń Biernata we wrześniu 2014 r. i kontrolowało oświadczenia za lata 2010-14. Były minister złożył zastrzeżenia do wyników kontroli i nie podpisał protokołu ich ustaleń - ma do tego prawo - mówił szef Biura.

CBA zajęło się oświadczeniami Biernata po anonimowym doniesieniu. W materiałach, które rozpoczęły dochodzenie mowa była m.in. o zakupie luksusowego samochodu Land Rover i hektarowej działce.

W czasie kontroli funkcjonariusze CBA prześwietlili cały majątek małżeństwa Biernatów.

dhxnyhm

Polityk PO zapewnia, że nie popełnił żadnego przestępstwa, tylko się pomylił.

dhxnyhm

Podziel się opinią

Share
dhxnyhm
dhxnyhm
Więcej tematów