Trwa ładowanie...

Kije bejsbolowe z wizerunkiem Małego Powstańca. Są zarzuty

Mężczyzna, który umieszczał na kijach bejsbolowych wizerunek Małego Powstańca, usłyszał zarzut rozpowszechniania cudzego utworu – poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura okręgowa.

Share
Kije bejsbolowe z wizerunkiem Małego Powstańca. Są zarzutyŹródło: Archiwum
d1349c4

- Rafałowi P., który sprzedawał kije bejsbolowe, został przedstawiony zarzut o to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, rozpowszechniał bez uprawnienia cudzy utwór w formie opracowania. (…) Umieszczał on na kijach bejsbolowych nadruk z wizerunkiem Małego Powstańca - rzeźby autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza, a następnie oferował do sprzedaży w internecie – powiedziała Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zaznaczyła również, że śledztwo jest w toku – gromadzone są dowody i ustalane okoliczności. Wojciechowicz dodała też, że mężczyzna, któremu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, nie przyznał się do winy.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 roku sąd w Szczecinie wymierzył Rafałowi P. karę 1 tys. zł grzywny za publiczne znieważenia symbolu Polski Walczącej przez umieszczenie go na produkowanych kijach bejsbolowych. 18 sierpnia policja zabezpieczyła u niego m.in. kij bejsbolowy i laptop. Ustalono, że mężczyzna zajmował się produkcją kijów bejsbolowych opatrzonych wizerunkiem chronionego znaku Polski Walczącej oraz wizerunkiem Małego Powstańca.

d1349c4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1349c4
d1349c4
Więcej tematów