Trwa ładowanie...
d1p9sf4

Kaja Godek

Najnowsze informacje
1.9
(53 głosy)
Oceń:
d1p9sf4
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum, fot: Tomasz Gzell

Kaja Godek jest działaczką społeczną walczącą w obronie życia poczętego i jedną z inicjatorek projektu "Stop aborcji". Zamierza kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kaja Godek – życiorys

Kaja Urszula Godek urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Skończyła anglistykę i podjęła pracę w charakterze asystentki prezesa jednej ze stołecznych firm. Od lutego 2016 pracuje w Warszawskich Zakładach Mechanicznych PZL-WZM. Zasiada w radzie nadzorczej.

Kaja Godek – działalność

Kaja Godek jest twarzą polskiego ruchu pro-life. Jako 25-latka zaszła w ciążę i urodziła syna z zespołem Downa. W 2008 roku wstąpiła do Fundacji "Pro – prawo do życia" założonej przez Mariusza Dzierżawskiego. Wkrótce potem zbierała podpisy pod pierwszym projektem obywatelskim fundacji dotyczącym wprowadzenia zakazu aborcji. Stała się rozpoznawalna w roku 2012, po emisji głośnego odcinka programu "Tomasz Lis na żywo", w którym dyskutowała na temat obrony życia poczętego z Anną Dryjańską, Beatą Kempą i innymi gośćmi

W 2013 roku fundacja była o krok od przeforsowania projektu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", podobnie jak w roku 2015, kiedy doszło do szeroko komentowanego wystąpienia Kai Godek w Sejmie. Działaczka pro-life nie szczędziła ostrych słów krytyki m.in. w stronę "lekarzy-aborterów".

Kaja Godek w 2015 roku założyła własną fundację - "Życie i Rodzina", której statutowym celem jest prowadzenie działalności mającej na celu ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, promowanie postaw prorodzinnych oraz ochrona instytucji małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny. Fundacja została powołana aktem notarialnym 4 listopada 2015 roku i zarejestrowana w Sądzie w styczniu 2016 roku.

Czołowa działaczka pro-life przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2019 dołączyła do Komitetu Wyborczego Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy. Będzie ubiegać się o mandat do PE.

Kaja Godek – blog

Kaja Godek od 2015 roku jest autorką bloga na portalu tygodnika "Gość Niedzielny". Publikuje też na stronie internetowej swojej fundacji.

d1p9sf4
d1p9sf4
d1p9sf4
Więcej tematów
d1p9sf4