Trwa ładowanie...
d25hw89
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jest reakcja ambasady RP w Londynie na ataki wobec Polaków

• Ambasada RP opublikowała oświadczenie po ostatnich wydarzeniach w Wlk. Brytanii
• Komunikat dotyczy ksenofobicznych ataków wobec Polaków mieszkających w Anglii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest reakcja ambasady RP w Londynie na ataki wobec Polaków
(AFP, Fot: ODD ANDERSEN)
d25hw89

"Jesteśmy zszokowani i głęboko zaniepokojeni ostatnimi incydentami ksenofobicznych nadużyć, skierowanymi przeciwko polskiej społeczności" i innym migrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii - głosi poniedziałkowe oświadczenie ambasady RP w Londynie.

W komunikacie opublikowanym po angielsku ambasada zapewnia, że jest "w kontakcie z odpowiednimi instytucjami, a lokalna policja prowadzi śledztwo w sprawie dwóch najczęściej zgłaszanych przypadków" ksenofobicznych ataków.

Komunikat dotyczy niedzielnego ataku na budynek Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK), położonego w zachodniej dzielnicy Londynu Hammersmith, na którego fasadzie wymalowano farbą hasła wzywające Polaków do opuszczenia Wielkiej Brytanii, oraz dystrybucji ulotek zawierających mowę nienawiści wobec Polaków mieszkających w Cambridgeshire (środkowo-wschodnia Anglia), którą policja bada od soboty.

d25hw89

"Jednocześnie chcemy podziękować za wszelkie wyrazy wsparcia i solidarności z polską społecznością, które płyną od Brytyjczyków" - czytamy w oświadczeniu.

Polska ambasada wezwała również wszystkich Polaków, którzy padają ofiarą ksenofobicznych ataków, oraz świadków tych zdarzeń, by informowały o incydentach lokalne władze.

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów