Trwa ładowanie...

Imprezowy rozkład jazdy na weekend w Krakowie!

Nie wiesz jak spędzić najbliższy weekend? Jakie koncerty będą? Gdzie są najlepsze imprezy w Krakowie? Zapoznaj się z naszym imprezowym rozkładem jazdy i zaplanuj najbliższe wieczory.

Share
Imprezowy rozkład jazdy na weekend w Krakowie!
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil Kabaretu Ani Mru Mru
d474agv

PIĄTEK

W klubie Studio w piątek, 12 grudnia, koncert w ramach trasy Folk Off Tour. Podczas tej podróży przedstawiciele zróżnicowanych odmian muzyki folkowej pojawiają się w klubach całej Polski. W klubie Studio zobaczymy Spiętego w programie "Antyszanty", Hańbę! oraz Studium Instrumentów Etnicznych. Hubert "Spięty" Dobaczewski od roku 1999 jest wokalistą i gitarzystą zespołu Lao Che. Solowa płyta oraz projekt koncertowy - Antyszanty - odbił się szerokim echem i został okrzyknięty najważniejszym wydarzeniem roku 2009. Hańba! to zbuntowana orkiestra podwórkowa. Laureaci Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena na festiwalu Nowa Tradycja 2014 - za odważną ideę artystyczną i ekspresję. Grupę tworzy czterech muzyków z niemałym stażem grania w zespołach folkowych, punkowych, metalowych a nawet elektronicznych. Studium Instrumentów Etnicznych to grupa, której członkowie uważają, że w twórczości "nie ma miejsca na strach". Ich otwartość i profesjonalizm zachęcają do współpracy zarówno muzyków jazzowych (H. Gembalski, A.
Chochół), jak i cenione postaci sceny hip hopowej (Duże Pe, Muflon). Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w dniu koncertu dostępne są w cenie 35 zł.

Centrum Kultury Rotunda istnieje od 1974 roku i w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia działalności. Miejsce to przez 40 lat stało się kultowe, a swoją legendę zbudowało na bardzo szerokim rozumieniu kultury i promowaniu jej różnorodnych form. Z tej okazji w piątek wystąpi Anita Lipnicka, która wydała właśnie nowy album studyjny "Vena Amoris". Na album składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego pop'u zabarwianego wpływami stylu "Americana". Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bilety są dostępne w cenie 55 zł.

d474agv

W kinie Kijów.Centrum wystąpi kabaret Ani Mru Mru z programem "Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!". Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Impreza rozpocznie się o godz. 18:00, bilety można kupić już od 60 zł.

SOBOTA

W Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w sobotę wystąpi Andrzej Piaseczny. Po raz pierwszy będzie można posłuchać jego utworów w specjalnych, akustycznych aranżacjach. To intymna atmosfera ciepłych, po ludzku prostych, ale mądrych życiowym doświadczeniem tekstów. Zapierająca dech w piersi, choć wysmakowana produkcja - delikatne, pełne brzmienia instrumentów akustycznych. Program koncertu, oprócz największych przebojów, będzie zawierał również muzyczne perełki - utwory od wielu lat lub nigdy nie wykonywane przez Piasecznego. Koncert rozpocznie się o godz. 18:30. Bilety dostępne w cenie od 100 zł.

W sobotę w klubie Studio wystąpią Strachy Na Lachy i Kumka Olik. Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Album !TO! został wydany w 2013 roku i jest "próbą rozprawienia się z syndromem płyty po płycie wielkiej". Grabaż uważa, że wyszła im płyta najbardziej czadowa i gitarowa ze wszystkich albumów Strachów Na Lachy. A Wy jak uważacie? Możecie to sprawdzić na krakowskim koncercie. Na scenie pojawi się także Kumka Olik - polski zespół indie rockowy założony w 2007 roku. Na swoim koncie ma już 4 albumy studyjne. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00, bilety kosztują 35 (w przedsprzedaży) i 40 zł (w dniu koncertu).

W kolejny dzień urodzin Rotundy na scenie wystąpi KAMP! - prawdziwy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album był jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat. Bez cienia przesady nazywani są najlepszym zespołem grającym elektronikę. Kamp! słyną z wyjątkowych koncertów, podczas których swoja studyjną twórczość traktują energetycznie, często radykalnie zmieniając brzmienie wyjściowych kompozycji. Do dziś zagrali ponad dwieście koncertów w Polsce i kilkanaście za granicą. Tego lata ukazała się najnowsza EPka grupy zatytułowana "Baltimore", zapowiadająca nowe, jak zawsze świeże podejście do tego co robią z muzyką i w muzyce. Koncert startuje o godz. 20:00. Bilety kosztują 35 do 90 zł.

d474agv

NIEDZIELA

W niedzielę w CK Rotunda odbędzie się przegląd filmów i animacji. O godz. 11.00 Etiuda&Anima dzieciom - Tricks for Kids on tour. Są to najlepsze filmy dla dzieci 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Sttutgarcie. Będą także zabawy i konkursy z nagrodami. O godz. 14:00 - Etiuda&Anima - z uśmiechem dla seniora i nie tylko. Na wszystkich czeka miły poczęstunek - kawa lub herbata z Rotunda Cafe oraz pyszne ciastka ze Słodkiego Kącika. Na oba pokazy wstęp wolny!

14 grudnia odbędzie się koncert pożegnalny Budki Suflera. Zespół zakończy swoją działalność w Kraków Arenie. Podczas krakowskiego koncertu po raz ostatni będziemy mieli szansę usłyszeć na żywo takie hity jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Bal wszystkich świętych", "Cały mój zgiełk", "Twoje radio", "Cisza jak ta", "Noc komety", "Cień wielkiej góry" czy "Takie tango". Później pozostaną nam tylko płyty i wspomnienia. Koncert będzie prawdziwym rockowym show. Na scenie zobaczymy nie tylko stałych muzyków zespołu, ale też Felicjana Andrzejczaka czy Izabelę Trojanowską. Start imprezy: godz. 19:00.

d474agv

Podziel się opinią

Share
d474agv
d474agv
Więcej tematów