Trwa ładowanie...
d3n9rew

IMGW ostrzega: nad zachodnią i południową Polskę nadciągają burze

Kolejne ostrzeżenie przez burzami. IMGW opublikował komunikaty, z których wynika, że nawałnic i porywistego wiatru mogą spodziewać się mieszkańcy zachodniej oraz południowej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW ostrzega: nad zachodnią i południową Polskę nadciągają burze
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3n9rew

Ostrzeżenia drugiego stopnia (silne burze z gradem) dotyczą województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W przypadku województw lubuskiego i zachodniopomorskiego opublikowano ostrzeżenia pierwszego stopnia (burze z gradem).

W ciągu ostatniego tygodnia przez Polskę kilkakrotnie przetoczyły się nawałnice, w niektórych rejonach powodując duże straty. Tylko w ubiegłą niedzielę straż pożarna interweniowała ponad sześć tysięcy razy. Z kolei w czwartek - ponad 1200 razy.

Tragedia w Beskidach

d3n9rew

W piątek 34-letnia kobieta zginęła rażona piorunem w kompleksie leśnym Mała Łąka Jaworzynce koło Koniakowa. Kobieta wybrała się na jagody z bratem. W czasie zbiorów zastała ich nagła burza z piorunami. 34-latki nie udało się uratować mimo prób reanimacji, podjętych przez ratowników.

Akcja była niebezpieczna, gdyż prowadzono ją w trudnym terenie w czasie burzy. Na miejsce przyjechała policja i karetka pogotowia. Niestety, służby musiały szybko opuścić miejsce zdarzenia, nie zabierając ciała kobiety, bo burza przybrała na sile i mogło dojść do kolejnego nieszczęścia. Dopiero po burzy ciało 34-latki zostało przetransportowane.

d3n9rew

Podziel się opinią

Share

d3n9rew

d3n9rew
Więcej tematów