Trwa ładowanie...

Huragan Odile uderzył w Półwysep Kalifornijski

Huragan Odile uderzył w poniedziałek w południową część Półwyspu Kalifornijskiego, w pobliżu meksykańskiego kurortu Cabo San Lucas, gdzie schroniły się tysiące wypoczywających w regionie turystów.

Share
Huragan Odile uderzył w Półwysep Kalifornijski
Źródło: AFP, fot: Ronaldo Schemidt
d15osfn

Wiatry towarzyszące Odile osiągają prędkość do 205 km na godzinę. Amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów (NHC) przedstawia go jako cyklon "bardzo niebezpieczny", obecnie plasujący się w kategorii 3 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Huragan przemieszcza się na północny wschód z prędkością 28 km/h.

U brzegów miasta Los Cabos wysokość fal na Pacyfiku sięgała 4 metrów. Od niedzieli zamknięte jest dla ruchu miejscowe lotnisko. Według agencji Reutera silny wiatr wyrywa drzewa z korzeniami i przewraca słupy reklamowe.

Władze Meksyku na kilka godzin przed uderzeniem huraganu ogłosiły w regionie alarm pogodowy. Służby meteorologiczne spodziewają się obfitych opadów, mogących wywołać lawiny błotne.

Dyrektor meksykańskiej Obrony Cywilnej Luis Felipe Puente poinformował, że w następstwie huraganu władze umieściły w schroniskach 30 tys. turystów, w tym 26 tys. obcokrajowców.

Meksykańscy meteorolodzy przewidują, że Odile przejdzie teraz nad Zatokę Kalifornijską i jego skutki odczują mieszkańcy meksykańskich stanów Sinaloa, Nayarit i Colima.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d15osfn

Podziel się opinią

Share
d15osfn
d15osfn
Więcej tematów