Trwa ładowanie...

Gwałtowne burze przeszły nad Hesją i Dolną Saksonią

Gwałtowne burze przeszły w nocy z wtorku na środę nad Hesją i Dolną Saksonią. Ulewy i gradobicie dały się we znaki m. in. mieszkańcom Getyngi i Kassel. Tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych. Dzień wcześniej w Północnej Nadrenii zginęło 6 osób.

Share
Gwałtowne burze przeszły nad Hesją i Dolną Saksonią
Źródło: AFP, fot: Patrick Pleul
d1z9ae3

W Kassel woda zalała 400 piwnic, w tym pomieszczenia Federalnego Sądu Socjalnego - podała telewizja publiczna ARD. Strażacy musieli ewakuować pacjentów z zagrożonego zalaniem jednego ze miejskich szpitali. Część mieszkańców Kassel została pozbawiona prądu.

W Getyndze silny wiatr przewrócił wiele drzew. Uszkodzeniu uległy liczne samochody zaparkowane na ulicy. Zalane zostały przejścia podziemne i ulice. W Alsfeld od uderzenia pioruna zapalił się dom.

W pobliskiej Północnej Nadrenii-Westfalii trwają prace porządkowe. Wiele połączeń kolejowych jest nadal odwołanych ze względu na uszkodzenia trakcji elektrycznej oraz drzewa blokujące tory. Burze z podmuchami wiatru o sile do 150 kilometrów na godzinę przeszły przez tę północno-zachodnią część Niemiec w poniedziałek wieczorem. Zginęło co najmniej sześć osób, a 67 osób odniosło obrażenia. Straż pożarna i policja wyjeżdżały 17 tys. razy do akcji ratowniczych. Przy usuwaniu szkód pracuje 14 tys. strażaków i wolontariuszy organizacji charytatywnych.

d1z9ae3

Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają, że burze o podobnej intensywności mogą powtórzyć się w najbliższych dniach.

Burze, ulewy i wichury wystąpiły po rekordowych temperaturach. W wielu regionach Niemiec termometry pokazywały w poniedziałek 34 stopnie. W bawarskim Kitzingen termometry pokazały w poniedziałek 36,7 stopnia. Dotychczasowy rekord temperatury w pierwszej dekadzie czerwca wynosił w Niemczech 35,5 stopnia (3 czerwca 1947 roku we Frankfurcie nad Menem).

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1z9ae3

Podziel się opinią

Share
d1z9ae3
d1z9ae3
Więcej tematów