Trwa ładowanie...
d17aw2q
d17aw2q

Grzegorz Schetyna: Waszczykowski jednym z kandydatów do wotum nieufności

[Szef MSZ Witold Waszczykowski] po raz kolejny wypowiada się w sposób, który zwraca złą uwagę nie tylko w Polsce, ale w Europie i w świecie. Posługiwanie się takim słownictwem w oficjalnej rozmowie z dziennikarzem jest czymś nie do zaakceptowania - ocenił w #dziejesienazywo przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17aw2q

Schetyna przyznał, że politycy PO rozważają zgłoszenie wobec Waszczykowskiego wniosku o wotum nieufności. - Na pewno będziemy składać następne wnioski o wotum nieufności. Mamy kilku kandydatów: jest minister Szyszko, który zajmuje się wycinaniem Puszczy Białowieskiej, jest minister Jurgiel. Waszczykowski po raz kolejny pokazuje, że dołącza do tego grona. Jego słowa o "murzyńskości" przeważają szalę. W perspektywie najbliższych dni podejmiemy decyzję ws. wniosku o wotum nieufności i wiele wskazuje na to, że będzie to minister spraw zagranicznych - zaznaczył.

Schetyna dodał, że chce współpracować w tej kwestii z innymi partiami opozycyjnymi. Rozmawiał już na ten temat z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, w planach ma także spotkanie z Ryszardem Petru. - Matematyka jest bezwzględna, więc ważny jest sposób debaty i argumentacji, żeby przekonać opinię publiczną do tego, że to są po prostu źli ministrowie i szkodzą wizerunkowi Polski - wyjaśniał.

d17aw2q

Podziel się opinią

Share
d17aw2q
d17aw2q
Więcej tematów