Trwa ładowanie...
d1xo119
IAR

Gruzja: rosyjski śmigłowiec naruszył nasze granice. Moskwa zaprzecza

Władze gruzińskie poinformowały, że rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną Gruzji. Tbilisi ostrzega, że ten incydent zagraża stabilności w regionie. Rosja zaprzecza, jakoby doszło do naruszenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gruzja: rosyjski śmigłowiec naruszył nasze granice. Moskwa zaprzecza
(mil.ru)
d1xo119

Według MSZ Gruzji rosyjski śmigłowiec bojowy wleciał w gruzińską przestrzeń powietrzną na obszarze sąsiadującym z Osetią Południową. Rosyjska maszyna "naruszyła przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez rząd centralny, przeleciała nad jedną z miejscowości i nad budynkami policyjnymi" - poinformował gruziński resort spraw zagranicznych.

W oświadczeniu podkreślono, że incydent ten "był prowokacyjny w swej naturze, stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności w regionie".

Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony Igor Konaszenkow powiedział mediom, że "w ostatnich dniach rosyjskie śmigłowce bojowe nie wykonywały żadnych lotów nad terytorium przylegającym do granicy Gruzji".

Po kilkudniowej wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku separatystyczne regiony Abchazja i Osetia Południowa, zajmujące ok. 20 proc. całego terytorium Gruzji, ogłosiły niepodległość; ich samozwańcze władze, wspierane przez Rosję, nie są uznawane przez zdecydowaną większość krajów.

d1xo119

Podziel się opinią

Share
d1xo119
d1xo119
Więcej tematów