Trwa ładowanie...
04-10-2014 13:40

Gronkiewicz-Waltz: moim marzeniem jest uwolnienie Warszawy od Janosika i Bieruta

Budowa 11 stacji II linii metra, kolejnych ścieżek rowerowych, żłobków, a także modernizacja stołecznych szpitali oraz budowa ścieżek rowerowych o długości... 200 km - to niektóre spośród 10 priorytetów, jakie przedstawiła w sobotę starająca się o reelekcję prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gronkiewicz-Waltz: moim marzeniem jest uwolnienie Warszawy od Janosika i BierutaŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dllj68p
dllj68p

Na stołecznej konwencji PO Gronkiewicz-Waltz oceniła, że Warszawa nigdy nie miała takiej szansy jak dzisiaj. - Warszawa, to miasto, które w Europie Środkowej rozwija się najszybciej i najlepiej - podkreśliła.

10 priorytetów Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencję prezydentury w Warszawie to: budowa 11 stacji II linii metra z nową trasą o długości 11 km, rozbudowa i modernizacja szpitali: wolskiego, bielańskiego i praskiego, budowa obwodnicy śródmiejskiej od Ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej, zwiększenie o ponad 2,5 tys. nowych miejsc w żłobkach, o ponad 4,5 tys. w przedszkolach i o 7 tys. w szkołach.

Kandydatka PO chce też skupić się na: modernizacji przychodni zdrowia m.in. na Żoliborzu, Pradze Płn. i w Wesołej. Zaznaczyła także, że będzie dążyć do budowy przychodni na Bemowie oraz stworzeniu 200 km nowych ścieżek rowerowych.

dllj68p

Celami Gronkiewicz-Waltz są też: zakup nowego taboru kolejowego, tramwajowego i autobusów, budowa nowych tras tramwajowych, kolejne inwestycje w budownictwo społeczne i połączenia międzydzielnicowe, budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej i nowej siedziby teatru TR Warszawa.

Prezydent stolicy oświadczyła ponadto, że jej marzeniem jest "uwolnienie Warszawy od dwóch panów - Janosika i Bieruta".

Gronkiewicz-Waltz zaznaczyła, że w ostatnich 8 latach w Warszawie zainwestowano 34 mld zł. Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na budowę szpitala południowego.

dllj68p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dllj68p
Więcej tematów