Trwa ładowanie...
d4jfx3m
d4jfx3m

Grad wielkości piłek do tenisa nad wschodnią Polską. Internauci rejestrują załamanie pogody [WIDEO]

Gwałtowna zmiana pogody nad Polską. W północno-wschodniej części kraju pojawiły się burzowe chmury i grad. IMGW ostrzega też przed silnym wiatrem. Widzieliście oberwanie chmury? Wysyłajcie zdjęcia na adres dziejesie@wp.pl!
Share
d4jfx3m

W okolicy Białegostoku przeszły gwałtowne burze. Pojawił się także grad, którego rozmiary oceniane przez świadków są jako "wielkości piłek do tenisa". W internecie pojawiły się nagrania dokumentujące gwałtowne oberwanie chmury.

Ostrzeżenia przed gwałtownym załamaniem pogody, które przyniesie burze, porywisty wiatr i ulewy, wydało IMGW. Zgodnie z komunikatem Instytutu warunki pogodowe mogą stwarzać zagrożenie życia. Możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań.

Szczególnie groźne warunk mogą spodziewać się mieszkańcy Podlasia i Mazur. Przewidywane są także uszkodzenia dachów i zrywanie linii energetycznych. W przypadku województwa podlaskiego tamtejsza straż pożarna interweniowała już 30 razy. W samym Białymstoku spadły 43 litry wody na metr kwadratowy. Doszło do podtopień, które spowodowały utrudnienia w ruchu.

Burze mogą występować do godziny 20 na terenie całego województwa. Spodziewane są opady sięgające 50 litrów wody na metr kw. i wiatr sięgający w porywach 90 km/h.

d4jfx3m

Podziel się opinią

Share
d4jfx3m
d4jfx3m
Więcej tematów