Trwa ładowanie...
d48kcyn
Ewa Kopacz: niech PiS odpowie, czy jest za finansowaniem partii z budżetu
x-news/TVN 24

Ewa Kopacz: niech PiS odpowie, czy jest za finansowaniem partii z budżetu

Premier Ewa Kopacz zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i kandydatki tej partii na premiera Beaty Szydło, by powiedzieli, czy są za finansowaniem partii politycznych z budżetu państwa. Podkreśliła, że to ważna dla Polaków kwestia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d48kcyn

Jedno z trzech pytań w referendum, które odbędzie się 6 września dotyczy kwestii finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Dwa kolejne dotycząc wprowadzenia jednomandatowych okręgów w wyborach do Sejmu oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Premier proszono na konferencji prasowej w Cetniewie, by odniosła się do zarzutów opozycji, że referendum, traktuje "o sprawach wydumanych". Kopacz odparła, że jeśli takie jest zdanie opozycji, to "żyjemy w dwóch równoległych wszechświatach".

d48kcyn

- Ja w takim razie chciałabym zapytać opozycję, jaka jest odpowiedź pani Beaty Szydło, jaka jest odpowiedź pana Kaczyńskiego na pytanie zawarte w tym referendum: czy jest dzisiaj zwolennikiem, aby partie polityczne były nadal finansowane z budżetu państwa - powiedziała szefowa rządu.

Oceniła, że to kwestia dla niej, dla Polaków i PO bardzo ważna. Dodała, że w Sejmie nie udało się doprowadzić do zniesienia finansowania partii z budżetu.

- Myśmy składali projekty ustaw - nigdy nie znaleźliśmy wsparcia opozycji w tej sprawie. Chcemy, aby partie nie były finansowane z budżetu państwa. Ale chcę znać odpowiedź oponentów w tej sprawie - podkreśliła premier Kopacz.

d48kcyn

Podziel się opinią

Share
d48kcyn
d48kcyn
Więcej tematów