Trwa ładowanie...

Duński statek handlowy uratował 352 rozbitków

Duński statek handlowy, gigantyczny kontenerowiec "Evelyn Maersk" uratował na Morzu Śródziemnym 352 rozbitków, wśród których było 43 dzieci. Poinformowało o tym duńskie radio publiczne DR.

Share
Duński statek handlowy uratował 352 rozbitków
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d1y19y4

Akcję ratunkową przeprowadzono w nocy z soboty na niedzielę w rejonie greckiej wyspy Kreta, lecz dopiero dzisiaj armator statku zawiadomił o niej media. Rozbitków przejęto z tonącej i przeładowanej jednostki rybackiej. Wypłynęła ona z jednego z portów egipskich i kierowała się do Algeciras w Hiszpanii.

Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny i zakończyła się sukcesem. Zdaniem załogi duńskiego statku uratowano wszystkich znajdujących się na tonącej jednostce. Większość z nich stanowią uchodźcy z Syrii. Zostaną oni dowiezieni do portu Trapani na Sycylii.

"Evelyn Maersk" ma 396 m długości i może transportować jednorazowo 11 tys. kontenerów. Załoga statku liczy zaledwie 13 osób. Duński właściciel kontenerowca jest jednym z największych na świecie armatorów dysponującym ponad tysiącem jednostek pływających.

d1y19y4

Podziel się opinią

Share
d1y19y4
d1y19y4
Więcej tematów