Trwa ładowanie...
Donald Tusk pobiegł w Biegu Wolności w Warszawie

Donald Tusk pobiegł w Biegu Wolności w Warszawie

Kilkadziesiąt osób, w tym premier Donald Tusk, uczestniczyło w Biegu Wolności na Polach Mokotowskich w Warszawie. Współorganizator imprezy Robert Korzeniowski przebiegł 25 kilometrów na 25-lecie wyborów parlamentarnych z 1989 roku.

Share
d309a3y

Bieg dla uczczenia 25. rocznicy wolnej Polski wystartował o godz. 6.00. Jego trasę stanowiło 12,5 okrążeń po dwukilometrowej pętli na Polu Mokotowskim. Do imprezy można było się dołączyć w dowolnym momencie i nie trzeba było przebiec całej trasy. Uczestnicy mieli na sobie białe i czerwone koszulki.

- To spontaniczna inicjatywa obywatelska - powiedział Korzeniowski tuż przed biegiem. - Potrzeba nam dużo dobrej energii na kolejne 25 lat - stwierdził czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

Premier zakończył bieg, pokonując mniejszy dystans, ponieważ przed godziną 9.00 miał spotkanie z premierem Kanady Stephenem Harperem.

4 czerwca przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku - częściowo wolnych, ale zakończonych zwycięstwem Solidarności. Konsekwencją tych wyborów był upadek rządów komunistycznych w Polsce.

d309a3y

Podziel się opinią

Share
d309a3y
d309a3y
Więcej tematów