Trwa ładowanie...
d13rszh

Dobromir Sośnierz

East News
Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK

Dobromir Sośnierz to polski polityk związany z partią KORWiN. Poseł z wykształcenia jest teologiem. Prowadził też własną firmę. W latach 2018-2019 był poseł w Parlamencie Europejskim VIII kadencji. W 2019 roku Dobromir Sośnierz uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji.

Dobromir Sośnierz urodził się 18 października 1976 roku w Katowicach. Polityk jest wiceprezesem partii KORWiN. Od 2019 roku zasiada w Sejmie.

Dobromir Sośnierz - życie prywatne

Dobromir jest synem Danuty oraz Andrzeja Sośnierzów. Matka posła jest lekarką, a ojciec politykiem. Oprócz tego Sośnierz ma dwoje rodzeństwa.

Zawarł także związek małżeński z Joanną, ale para rozwiodła się. Razem z byłą żoną mają dwie córki - Milenę oraz Jokastę.

Dobromir Sośnierz - wykształcenie polityka

Dobromir Sośnierz ukończył szkołę podstawową w mieście rodzinnym, czyli w Katowicach. Polityk jest także absolwentem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Harcerzy Obrońców Katowic.

Na początku Dobromir Sośnierz rozpoczął studiowanie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji. Jednak polityk ukończył zaoczne studia na Wydziale Teologicznym także na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Tytuł magistra Sośnierz zdobył na podstawie pracy naukowej pt. "Wola Boża jako źródło moralności, czyli podstawowe argumenty pozytywizmu teonomicznego".

Swoją karierę zawodową polityk wiązał także z innymi branżami. Poseł pracował m.in. jako informatyk w przedsiębiorstwie archeologicznym. Prowadził także własną firmę, która zajmowała się kolportacją prasy.

Dobromir Sośnierz - działalność polityczna

Dobromir Sośnierz w 1990 roku związał się z Unią Polityki Realnej. Z listy tej partii kandydował do Sejmiku Województwa Śląskiego w 2002 roku, jednak nie udało mu się wygrać wyborów.

Jako kandydat UPR ubiegał się także bezskutecznie o stanowisko prezydenta Katowic w wyborach samorządowych w 2006 roku. W 2005 roku Sośnierz z listy Platformy Janusza Korwina-Mikkego startował do Sejmu RP. Równocześnie kandydował do rady miasta. Te wybory również przegrał.

W 2014 roku Dobromir Sośnierz próbował także swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Kongresu Nowej Prawicy w okręgu śląskim. Zajął drugie miejsce za liderem KNP - Januszem Korwinem-Mikke. Później Sośnierz oficjalnie przystąpił do partii KORWiN.

W marcu 2018 objął po Januszu Korwinie-Mikke mandat posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W 2019 roku polityk wystartował w wyborach do Sejmu z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. Uzyskał mandat poselski.

Dobromir Sośnierz od listopada 2019 roku pełni także funkcję jednego z wiceprezesów partii KORWiN.

d13rszh
d13rszh
d13rszh
Więcej tematów
d13rszh