Trwa ładowanie...

Trzech posłów Konfederacji opuszcza partię KORWiN. Krytykują Janusza Korwin-Mikkego

Budujemy czwartą nogę Konfederacji, partię wolnościową jak KORWiN, ale bez Janusza Korwin-Mikkego, odcinamy się od jego kontrowersyjnych, czasami prorosyjskich opinii i wypowiedzi - oświadczyli trzej posłowie Konfederacji.

Janusz Korwin-Mikke opuszczony przez trzech posłów Janusz Korwin-Mikke opuszczony przez trzech posłów Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d4k3zjk
d4k3zjk

Z partii na czele której stoi Janusz Korwin-Mikke odchodzi trzech posłów. To Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz oraz Jakub Kulesza, który jest szefem koła poselskiego Konfederacji. W kole pozostają zarówno trzej posłowie, jak i ich niedawny lider partyjny.

- Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji. Rozpoczynamy budowę czwartej nogi Konfederacji - oświadczył poseł Artur Dziambor podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłami Kuleszą i Sośnierzem. Dziambor podkreślił, że będzie to "nowa partia wolnościowa, która będzie funkcjonowała w tym momencie w ramach Konfederacji".

Zobacz także: Awantura w Sejmie z udziałem wicepremiera. Tematem pomoc uchodźcom

Uzasadniając decyzję, Dziambor wskazał przede wszystkim na kwestie gospodarcze.

d4k3zjk

- Widzimy, że sytuacja, w której znalazła się Polska z powodu również tego bestialskiego napadu Rosji na Ukrainę, to sytuacja, w której bardzo będzie brakowało przekazu typowo rynkowego, gospodarczego. A widzimy, że nie ma zainteresowania, aby się skupiać właśnie na tych tematach - powiedział Artur Dziambor

Sośnierz: Nieodpowiedzialne wypowiedzi Korwin-Mikkego

Zadeklarował jednocześnie, że działalność nowej partii będzie się koncentrowała m.in. na zapobieganiu rosnącej inflacja, słabnięcia złotego, poprawie sytuacji kredytobiorców i "rozwiązaniach dla Polski na przyszłość, związanych również z sytuacją na Ukrainie".

Z kolei Dobromir Sośnierz przyznał, że cała trójka posłów jest jeszcze w Partii KORWiN, natomiast - jak mówił - "po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa (którym jest Janusza Korwin-Mikke - red.) na tematy ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z Partii KORWiN".

Poseł Jakub Kulesza poinformował, że nowa partia nie ma jeszcze nazwy, a o dalszych działaniach w sprawie jej rejestracji i dalszych kroków, informacje będą przekazywane na bieżąco.

d4k3zjk

Posłowie Konfederacji byli ostatnio krytykowani za bierność wobec chuligańskich zachowań Grzegorza Brauna, który tworzy jedną z czterech frakcji w kole Konfederacji. Pozostałe to Ruch Narodowy, Partia KORWiN (oprócz Janusza Korwin-Mikkego jest jeszcze Konrad Berkowicz) oraz nowa, nienazwana jeszcze partia trzech rozłamowców.

"Rozumiem decyzję kolegów Kuleszy, Dziambora i Sośnierza w sprawie wyjścia z Partii KORWiN. W jakiś sposób poukładamy stosunki w ramach" - napisał poseł Michał Urbaniak, który w Konfederacji reprezentuje Ruch Narodowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4k3zjk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4k3zjk
Więcej tematów