Trwa ładowanie...
d3i7mpl
d3i7mpl

Dawna Warszawa - niesamowite zdjęcia

Narodowe Archiwum Cyfrowe obchodziło niedawno 6. urodziny. Dzięki tej instytucji możemy oglądać unikatowe materiały, stare warszawskie zdjęcia lub obiekty i miejsca, których już nie ma. Teraz, z okazji zdobycia 50 tys. fanów na swoim facebookowym profilu NAC udostępnił kilkanaście, niesamowitych zdjęć ze stolicy sprzed lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i7mpl

Policjant kierujący ruchem na ulicy Nowy Świat. Widoczny tramwaj linii nr 1. Rok 1929

 (fot. NAC)

Wyjazd Józefa Piłsudskiego z Warszawy do Sulejówka, 1929. Na tylnym siedzeniu samochodu siedzą Józef Piłsudski (po lewej stronie, w goglach), mjr Konrad Zembrzuski (z prawej) i pies "Pies". Samochód prowadzi szofer Zygmunt Malinowski, obok niego siedzi wachmistrz Walenty Wójcik.

 (fot. NAC)

Asfaltowanie ulicy Chmielnej w Warszawie. 1926/06

 (fot. NAC)

Kwiecień 1933. Grupa chłopców podczas podkładania petard pod tramwaje na torach ulicy Solec. W tle widoczny wiadukt i mostu księcia Józefa Poniatowskiego.

 (fot. NAC)

Dokładna data nieznana. Plaża "Poniatówka". Ludzie w czasie potańcówki. Autor: Jarumski Leon

 (fot. NAC)

Stare Miasto. Widok z góry w kierunku południowym na Zamek Królewski i fragment Krakowskiego Przedmieścia. Widoczny lecący polski sterowiec wojskowy "Lech". Zdjęcie przedwojenne

 (fot. NAC)

1931/08. Skrzyżowanie ulicy Chłodnej i Żelaznej. Widoczny słup ogłoszeniowy i tablica informacyjna o przejściu dla pieszych. Autor: Binek Jan

 (fot. NAC)

Tresura psów policyjnych na Cytadeli. Lata 1919 - 1939. Policjant z psem trzymającym w pysku lejce, w wózku zaprzężonym w dwie pary psów. Obok widoczny także pies siedzący na ośle.

 (fot. NAC)

Konkurs fryzjerski, 1932/01/11. Wykonywanie tzw. wiecznej ondulacji. Autor: Binek Jan

 (fot. NAC)

Uliczna sprzedaż kwiatów, czerwiec 1931. Ulica Kopernika na wysokości skrzyżowania z Tamką. W tle widoczny budynek bazaru Sewerynów i gmach Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. Kwiaciarka podstawia bukiet kwiatów pod pysk konia.

 (fot. NAC)

1935. Reklama piwa browaru "Szczyrzyc" E. Czernego.

 (fot. NAC)

Powrót polskiej ekipy z Międzynarodowych Zawodów Lotniczych w Bułgarii - 1933/04/27. Pilot Józef Orłowski wysiada z samolotu na Okęciu.

 (fot. NAC)

Styczeń 1934. Nowy Świat nocą widziany z gmachu Banku Gospodarstwa Krajowego. Po prawej stronie szyld "Mydło - Schicht". Autor: Binek Jan

 (fot. NAC)

Rok 1938. Wybrzeże Gdańskie po przebudowie. Na Wiśle statek, w tle zabudowania Starego i Nowego Miasta.

 (fot. NAC)

Warszawa przedwojenna. Ogród Saski. Widoczny wodozbiór (Wieża Ciśnień). Autor: Bułhak Jan

 (fot. NAC)
d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów