Trwa ładowanie...
d4l7q00
Czy zagrożenie wojną jest realne? Sonda Wirtualnej Polski

Czy zagrożenie wojną jest realne? Sonda Wirtualnej Polski

Czy zagrożenie wojną jest realnie? "Ludzkość może być właściwie zgładzona w efekcie wybuchu wojny światowej. Wszyscy liczą się z tym. Politycy jednak nie są szaleńcami" - mówią jedni, podczas gdy inny podkreślają: "Jest zagrożenie terrorystyczne - gorsze niż wojna. Wystarczy, by terroryści dorwali się do bomby atomowej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l7q00

"To, co się dzieje na wschodzie, nie mieści się w głowie. Czy dotrze to do nas? Oczywiście, że tak, a dlaczego ma nie dotrzeć?"; "NATO, Unia Europejska? Proszę pana, w bajki pan wierzy? Nie mamy doświadczeń z przeszłości?" - pyta jedna z rozmówczyń dziennikarza WP.

"Rosja zrobiła z NATO, co chciała. I z Unią - wyśmiała ją. Co chcą, to robią, a Unia przymyka na to oczy"- podkreśla z kolei mężczyzna, poproszony o komentarz w tej sprawie.

d4l7q00

Niektórzy kierują się głosem rozsądku: "Wojna może i jest realna, ale na pewno nie będzie to taka wojna jak pierwsza, czy druga wojna światowa. Bardziej pod kątem zimnej wojny" - mówią.

Inni podkreślają, że "zawsze się trzeba liczyć z tym, że skoro przez tyle tysięcy lat trwania cywilizacji wojny były, mijały i pojawiały się nowe, to dlaczego teraz miałyby się nie pojawić".

Są i tacy, którzy w możliwość konfliktu na wielką skalę nie wierzą, mówiąc: "Nie wydaje mi się, by arena międzynarodowa dopuściła do tego, by była w dzisiejszych czasach wojna".

d4l7q00

Podziel się opinią

Share

d4l7q00

d4l7q00
Więcej tematów