Trwa ładowanie...
d3852i0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Co można, a czego nie można robić w metrze

Do metra w Mińsku można wchodzić tylko w butach. Białoruski rząd zatwierdził nowe zasady korzystania z transportu miejskiego, które między innymi zakazują przebywania boso na stacjach metra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co można, a czego nie można robić w metrze
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3852i0

Zgodnie z nowymi przepisami nie można też biegać po schodach, ani peronach stacji metra. Poza tym nie wolno przewozić przedmiotów, uznanych za niebezpieczne - na przykład choinek, które kłują.....Zabronione jest słuchanie radia, czy magnetofonu bezpośrednio z głośników. Ponadto będąc na peronie nie można korzystać ze słuchawek do sprzętu grającego. Dopuszczone są tylko aparaty dla niedosłyszących.

Pasażerowie białoruskiego metra mają też swoje prawa. W zatwierdzonym regulaminie na pierwszym miejscu wymienia się.... prawo do kupna dokumentu na przejazd czyli żetonu lub biletu okresowego.

Metro w Mińsku uruchomiono w 1984 roku. Obecnie ma 2 linie i w sumie 29 stacji. W najbliższym czasie jest planowana budowa trzeciej linii.

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów