Trwa ładowanie...
d4hmdrd

CBŚ rozbiło gang narkotykowy. 41 osób usłyszało zarzuty

Krakowskie Centralne Biuro Śledcze ostatecznie zlikwidowało zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obiegu na terenie całego kraju środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy. 41 osób usłyszało zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚ rozbiło gang narkotykowy. 41 osób usłyszało zarzuty
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d4hmdrd

Grupa była już tak zorganizowana, że działała na terenie niemalże całego kraju - w ostatnich dniach policjanci prowadzili akcję m.in. w Koszalinie, Kaliszu, Cieszynie i Jaworznie. Efektem tej pracy było zatrzymanie kolejnych pięciu mężczyzn w wieku od 28 do 36 lat.

- Zatrzymanym pięciu osobom przedstawiono zarzuty sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji (dopalaczy). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Piotr Kosmaty, rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej.

W Jaworznie policjanci małopolskiego Centralnego Biura Śledczego ujawnili i zlikwidowali profesjonalne laboratorium chemiczne, gdzie były produkowane narkotyki i dopalacze. Tam zabezpieczono ponad 4,5 kg dopalaczy oraz duże ilości półproduktów i substancji do ich wytwarzania. Zatrzymano także 30-letniego "chemika". Była to 18 realizacja w tej sprawie, która ostatecznie zlikwidowała grupę wywodzącą się z krakowskiego środowiska pseudokibiców.

d4hmdrd

W trakcie śledztwa policjanci z CBŚ systematycznie zatrzymywali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej założonej przez krakowskich pseudokibiców.

- Grupa zajmowała się produkcją oraz dystrybucją na cały kraj środków odurzających, substancji psychotropowych oraz dopalaczy - informuje zespół prasowy małopolskiej policji.

W trakcie całej akcji zatrzymano w sumie 41 osób, które usłyszały 86 zarzutów - chodzi zarówno o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, jak i produkcję oraz dystrybucję środków odurzających. 27 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Mimo, że grupa została rozbita, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów