Trwa ładowanie...

Burze nad Polską. Oberwanie chmury w Bytomiu. Zalane aut i piwnice

To nie jest spokojny pogodowo dzień w Polsce. Potężna burza przeszła przez Bytom. Po ulewnie nieprzejezdnych było kilka ulic. Zalana zostały auta, piwnice i ulice.

Share
Burze nad Polską. Oberwanie chmury w Bytomiu. Zalane aut i piwnice
Źródło: PAP
d2dkk0y

Gwałtowna burza w Bytomiu

Meteorolodzy ostrzegali, że w czwartek w wielu regionach Polski wystąpią gwałtowne burze z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Taka burza przeszła między innymi przez Bytom.

W wyniku gwałtownej ulewy została między innymi zalana ulica Piłsudskiego, znajdująca się w samym centrum miasta. Nie mogły przez nią przejechać samochody. W Bytomiu ta ulica często narażona jest na groźne warunki atmosferyczne.

- To najniższy punkt w okolicy, do którego spływa woda z sąsiednich ulic. Naprawdę każdy deszcz powoduje strach. Jak tylko zaczyna padać, to uciekam samochodem sprzed kamienicy - powiedział jeden z mieszkańców Bytomia, cytowany przez serwis dziennikzachodni.pl.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Bytom po gwałtownej burzy. Nieprzejezdne ulice

Strażacy w Bytomiu po przejściu ulewy mieli pełne ręce roboty. W wielu miejscach miasta studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem tak dużej ilości wody. Na kilku ulicach woda po prostu stanęła i podtopiła nawet znajdujące się na nich samochody.

Tuż po przejściu ulewy Urząd Miasta w Bytomiu ostrzegał, że nieprzejezdne są ulice: Piłsudskiego między ulicą Piekarską a Chrobrego, Skrzyżowanie ulicy Wrocławskiej i Kolejowej, Frenzla w okolicy sklepu Biedronka, Katowicka w okolicy przystanku Bytom Głęboka.

Od godzin porannych w czwartek w wielu regionach Polski występują gwałtowne burze z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu. Niebezpiecznej zjawiska mogą wystąpić również w drugiej części dnia oraz wieczorem. Niestety piątek także będzie niespokojnym dniem z gwałtownymi burzami.

źródło: dziennikzachodni.pl

d2dkk0y

Podziel się opinią

Share
d2dkk0y
d2dkk0y
Więcej tematów