Trwa ładowanie...

Burze i opady w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia na długi weekend

Pogoda w długi weekend nie będzie nas rozpieszczała. Prognozowane są w tym czasie opady deszczu i burze, a IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla niektórych województw. Słońca można spodziewać się dopiero w niedzielę.

Share
Burze i opady w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia na długi weekend
Źródło: Pixabay.com
d320175

W piątek i sobotę temperatury tylko w niektórych miejscach nieznacznie przekroczą 20 st. W wielu regionach spodziewane są opady a także burze. Instytut Meteorologii wydał stosowne ostrzeżenia dla południowej Polski, Warmii i Mazur oraz Mazowsza. W piątek najcieplej będzie na południu kraju. W Rzeszowie i Przemyślu słupki rtęci powinny wskazać 25 st. celsjusza. Najchłodniej będzie na wybrzeżu: 18 st. w Koszalinie i 19 w Szczecinie.

Jeszcze niższych temperatur należy spodziewać się w sobotę. W niektórych regionach termometry wskażą zaledwie 13 st. Dodatkowo w piątek i sobotę należy spodziewać się opadów deszczu i zachmurzenia. Przejaśnić ma się dopiero w niedzielę, wtedy też możemy spodziewać się gwałtownego ocieplenia. W niektórych miejscach temperatura sięgnie nawet 26 st. celsjusza.

pogodynka.pl
Źródło: pogodynka.pl

Groźnych burz można spodziewać się w województwach: świętokrzystkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

d320175

Podziel się opinią

Share
d320175
d320175
Więcej tematów