Trwa ładowanie...
dsprrje
IAR

Biedroń usunął obraz Jana Pawła II z gabinetu prezydenta Słupska. Portret trafi do kościoła

Z gabinetu prezydenta Słupska do kościoła mariackiego. Niechciany przez Roberta Biedronia portret Jana Pawła II trafi w depozyt słupskiej parafii.
Share
Jan Paweł II
Jan Paweł IIŹródło: AFP, Fot: Patrick Hertzog
dsprrje

Obraz z wizerunkiem papieża, honorowego obywatela Słupska, kilka tygodni temu został usunięty z gabinetu prezydenta miasta. Decyzja ta wywołała spore oburzenie mieszkańców.

Dlatego ks. Zbigniew Krawczyk, proboszcz parafii mariackiej, postanowił przyjąć słynny obraz w depozyt. - Żeby nie stał gdzieś tam schowany, żeby był uszanowany - tłumaczył swoją decyzję duchowny, wyrażając nadzieję, że portret św. Jana Pawła II wróci kiedyś na swoje miejsce.

Ksiądz Zbigniew Krawczyk podkreśla, że obecność obrazu przedstawiającego Jana Pawła II w gabinecie prezydenckim miała także aspekt historyczny. Papież-Polak był bowiem honorowym obywatelem Słupska, co poprzedzone było skomplikowaną procedurą administracyjną.

dsprrje

Uroczystość wprowadzenia obrazu z wizerunkiem Jana Pawła II do kościoła mariackiego w Słupsku odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 8.30. Mszy św. będzie przewodniczył bp. Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Zobacz także - Biedroń zakazał występu cyrku w Słupsku

dsprrje

Podziel się opinią

Share
dsprrje
dsprrje
Więcej tematów