Trwa ładowanie...
d1o0f9x
d1o0f9x
TVP

Barbara Nowacka: Duda wypowiedział się w imieniu Rzeczpospolitej i to ona dostała kilka prztyczków

- Nie ma siły politycznej w Polsce, która nie uważa, że powinniśmy mieć sensowną rolę w negocjacjach w sprawie Ukrainy. PO była krytykowana za to, żeśmy wypadli z tych negocjacji - mówiła w programie "Po przecinku" Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy. W ten sposób skomentowała zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o poruszeniu tematu zmiany formatu rozmów ws. Ukrainy w czasie jego wizyty w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1o0f9x

- Problemem jest to, że prezydent Duda wypowiedział się w imieniu RP i to ta RP dostała kilka prztyczków. Wydaje mi się, że pewne rzeczy warto negocjować dyplomatycznie, zamiast iść metodą dokonanych faktów przy świetle kamer. Oczywiście zobaczymy jaki będzie tego efekt - powiedziała Barbara Nowacka.

W niedzielę wieczorem podczas rozmowy z dziennikarzami Andrzej Duda stwierdził, że w czasie swojej piątkowej wizyty w Berlinie chciałby poruszyć temat zmiany formatu rozmów ws. Ukrainy. Prezydent uważa, że do negocjacji mogłyby dołączyć np. Stany Zjednoczone i sąsiedzi Ukrainy, w tym Polska. W poniedziałek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział jednak, że "nie widzi potrzeby zmiany formatu rozmów".

d1o0f9x

Podziel się opinią

Share
d1o0f9x
d1o0f9x