Trwa ładowanie...
d3agz60
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Banki płacą hakerom za milczenie

Przestępcy regularnie i z sukcesem atakują systemy informatyczne instytucji finansowych. Te często zgadzają się na okup i zamiatają sprawę pod dywan - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banki płacą hakerom za milczenie
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d3agz60

Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, sektor bankowy nie jest wystarczająco przygotowany na ataki cyberprzestępców. Te zdarzały się i zdarzają na całym świecie, ale zaatakowane instytucje nie zawsze się do tego przyznają. Na ogół dogadują się z przestępcą i sprawa zostaje zamieciona pod dywan.

Nieraz też banki wynajmują innych hakerów, by wyśledzili atakującego.

d3agz60

Podziel się opinią

Share

d3agz60

d3agz60
Więcej tematów