Trwa ładowanie...
d3nw5t0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Australia: starcia podczas antymuzułmańskiej demonstracji

Podczas demonstracji przeciwników budowy meczetu w mieście Bendigo w południowo-wschodniej części Australii doszło do starć protestujących z lewicowymi aktywistami - podała agencja Reutera powołując się na świadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antymuzułmański protest w Sydney, Australia
Antymuzułmański protest w Sydney, Australia (AFP, Fot: PETER PARKS)
d3nw5t0

To kolejna antyislamska demonstracja, do jakiej w ostatnim czasie doszło w Australii. Falę protestów wywołało zabójstwo policjanta przez muzułmańskiego nastolatka, które miało miejsce na przedmieściach Sydney, przed lokalnym komisariatem 2 października br.

Podczas sobotniego protestu organizatorzy z prawicowego Frontu Zjednoczonych Patriotów zostali zaatakowani przez lewicowych aktywistów. Demonstranci przeciwstawiali się planom budowy w mieście meczetu. W starciu uczestniczyły setki osób. Policja poinformowała, że w związku z zajściem zatrzymano cztery osoby, jednak szybko zostały one wypuszczone na wolność. Rzecznik policji powiedział agencji Reutera, że przedstawiciele obu zwaśnionych grup zachowywali się "raczej poprawnie".

Islamska Rada Wiktorii poinformowała, że jej członkowie odbyli spotkanie ze stanowymi siłami bezpieczeństwa, aby poprosić o ochronę lokalnej społeczności muzułmańskiej. Ostrzegła także na swojej stronie internetowej, że sobota została ogłoszona "przez niektóre skrajne grupy jako światowy dzień protestów przeciwko meczetom". Reuters przypomina, że niektóre grupy prawicowe nawoływały wcześniej, aby tego dnia przeprowadzić na świecie skoordynowane demonstracje antyislamskie.

Premier Australii Malcolm Turnbull potępił wszystkie przypadki gróźb pod adresem społeczności muzułmańskiej.

d3nw5t0

Podziel się opinią

Share

d3nw5t0

d3nw5t0
Więcej tematów