Trwa ładowanie...
31-07-2015 12:05

Areszt dla Hiszpana, który spowodował śmiertelny karambol na A4

Na trzy miesiące decyzją sądu został tymczasowo aresztowany obywatel Hiszpanii, który prowadząc ciężarówkę spowodował wypadek na autostradzie A4 w okolicach Wrocławia. Zginęło w nim cztery osoby, a 13 rozstało rannych.

Areszt dla Hiszpana, który spowodował śmiertelny karambol na A4Źródło: WP, fot: Paweł Kozioł
d3x7ylb

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, wniosek o areszt złożono z obawy, że kierowca "może być trudno dostępny dla polskich organów ścigania".

- On sam był ranny w wypadku i przebywając w szpitalu złożył wyjaśnienia przed prokuratorem. Przyznał się do spowodowania wypadku, ale nie potrafił wyjaśnić, jak do niego doszło - dodała Klaus.

Podkreśliła, że 59-letni Hiszpan jest podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 12 lat więzienia.

Mężczyzna kierując ciężarówką wjechał w stojące z powodu korka samochody, czym doprowadził do zderzenia na autostradzie A4 kilkunastu pojazdów. W wypadku śmierć na miejscu poniosły cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych.

Do karambolu na autostradzie doszło 23 lipca 2015 r. wczesnym wieczorem. Trasa była zablokowana przez kilkanaście godzin.

d3x7ylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x7ylb
Więcej tematów