Trwa ładowanie...
d469drs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Apel ministrów o przerwanie walk na wschodzie Ukrainy

Francja, Rosja, Niemcy i Ukraina zaapelowały o natychmiastowe przerwanie walk na wschodzie Ukrainy. - Apelujemy o szybką deeskalację i respektowanie rozejmu - powiedział Laurent Fabius po zakończeniu w Paryżu spotkania szefów dyplomacji tych państw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apel ministrów o przerwanie walk na wschodzie Ukrainy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d469drs

Szefowie dyplomacji Francji Laurent Fabius, Rosji - Siergiej Ławrow, Niemiec - Frank-Walter Steinmeier i Ukrainy - Pawło Klimkin (tzw. format normandzki) spotkali się w Paryżu, by omówić sytuację na wschodzie Ukrainy.

Ministrowie nie kryli obaw, że eskalacja walk na wschodzie Ukrainy stanowi zagrożenie dla porozumień pokojowych zawartych w Mińsku. Wezwali strony konfliktu do respektowania rozejmu. Ich zdaniem przerwanie walk jest podstawowym warunkiem umożliwiającym otwarcie dialogu politycznego i rozpoczęcia odbudowy gospodarczej wschodniej Ukrainy.

Szef francuskiej dyplomacji zaapelował do stron konfliktu by zgodnie z porozumieniami mińskimi wycofały ciężką broń i umożliwiły dostarczanie pomocy humanitarnej.

d469drs

- Ustaliliśmy, że nie możemy dopuścić do fiaska porozumień pokojowych z Mińska - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

- Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią określone siły, które dążą do militarnego rozwiązania konfliktu - stwierdził Ławrow.

Zobacz również: USA rozmieszczą sprzęt m.in. w Polsce

d469drs

Podziel się opinią

Share

d469drs

d469drs
Więcej tematów