Trwa ładowanie...
d3x5n9i

Alarm bombowy przerwał finał telewizyjnego show w Niemczech

Czwartkowy finał niemieckiego telewizyjnego programu rozrywkowego Germany's Next Topmodel został przerwany po tym jak niezidentyfikowana kobieta zadzwoniła z pogróżkami o podłożeniu bomby. Uczestników i widownię show bezpiecznie ewakuowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm bombowy przerwał finał telewizyjnego show w Niemczech
(PAP/EPA, Fot: UWE ANSPACH)
d3x5n9i

Finał programu był transmitowany przez telewizję ProSieben z hali SAP Arena w mieście Mannheim. Po odebraniu telefonu z pogróżkami zdecydowano się na przerwanie transmisji i ewakuowanie widowni, uczestników i organizatorów konkursu. Prowadząc przeszukanie niemiecka policja znalazła w okolicach garderoby podejrzaną walizkę, jednak nie wykryto w niej materiałów wybuchowych. W akcji uczestniczyły psy policyjne.

Po ogłoszeniu alarmu bombowego telewizja ProSieben przeprosiła na Twitterze za przerwanie transmisji.

Policja poinformowała, że z hali ewakuowano 8-10 tys. osób zasiadających na widowni.

d3x5n9i

Reality show Germany's Next Topmodel było często krytykowane w Niemczech, gdzie wyemitowano do tej pory 10 sezonów programu. Zdaniem niektórych środowisk promowane są tam nierealne modele piękna, a sam program ma negatywny wpływ na młodzież. Przeciwko telewizyjnemu show protestowały m.in. aktywistki z organizacji PinkStinks. Ich zażalenie na show będzie rozpatrzone przez niemieckie organy nadzorujące telewizję.

Zobacz także: Alarm bombowy w budynku Parlamentu Europejskiego

d3x5n9i

Podziel się opinią

Share
d3x5n9i
d3x5n9i
Więcej tematów