Trwa ładowanie...
dry5o6q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Alarm bombowy przerwał finał telewizyjnego show w Niemczech

Czwartkowy finał niemieckiego telewizyjnego programu rozrywkowego Germany's Next Topmodel został przerwany po tym jak niezidentyfikowana kobieta zadzwoniła z pogróżkami o podłożeniu bomby. Uczestników i widownię show bezpiecznie ewakuowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm bombowy przerwał finał telewizyjnego show w Niemczech
(PAP/EPA, Fot: UWE ANSPACH)
dry5o6q

Finał programu był transmitowany przez telewizję ProSieben z hali SAP Arena w mieście Mannheim. Po odebraniu telefonu z pogróżkami zdecydowano się na przerwanie transmisji i ewakuowanie widowni, uczestników i organizatorów konkursu. Prowadząc przeszukanie niemiecka policja znalazła w okolicach garderoby podejrzaną walizkę, jednak nie wykryto w niej materiałów wybuchowych. W akcji uczestniczyły psy policyjne.

Po ogłoszeniu alarmu bombowego telewizja ProSieben przeprosiła na Twitterze za przerwanie transmisji.

Policja poinformowała, że z hali ewakuowano 8-10 tys. osób zasiadających na widowni.

dry5o6q

Reality show Germany's Next Topmodel było często krytykowane w Niemczech, gdzie wyemitowano do tej pory 10 sezonów programu. Zdaniem niektórych środowisk promowane są tam nierealne modele piękna, a sam program ma negatywny wpływ na młodzież. Przeciwko telewizyjnemu show protestowały m.in. aktywistki z organizacji PinkStinks. Ich zażalenie na show będzie rozpatrzone przez niemieckie organy nadzorujące telewizję.

Zobacz także: Alarm bombowy w budynku Parlamentu Europejskiego

dry5o6q

Podziel się opinią

Share

dry5o6q

dry5o6q
Więcej tematów