Trwa ładowanie...

620 tys. zł wpływu na konto Fundacji Dignitas Dolentium. Wszystko dzięki internetowej akcji

Wyzwanie Ice Bucket Challenge podjął publicznie najpierw Sławomir Ptaszkiewicz, potem wyzwany przez niego Łukasz Gibała. Obaj kandydaci na prezydenta Krakowa przekazali pieniądze na pomoc chorym na stwardnienie boczne zanikowe - w ślad za politykami podążyli inni.

Share
620 tys. zł wpływu na konto Fundacji Dignitas Dolentium. Wszystko dzięki internetowej akcji
Źródło: youtube
d49wqd2

O tym, że internetowa akcja przynosi nadspodziewane efekty świadczą komunikaty fundacji wspierających chorych. Fundacja Dignitas Dolentium z Nowego Targu jest wręcz zalewana pieniędzmi - w ostatnich tygodniach udało im się zebrać więcej niż przez cały poprzedni rok.

"Akcja #ALSicebucketchallenge dała do poniedziałku (18 sierpnia - przyp. red.) w sumie ok. 620 tys. zł. Do tego dochodzą darowizny usług, nowi wolontariusze i zwielokrotniona liczba odwiedzin strony" - cieszą się przedstawiciele fundacji na swojej witrynie.

Ale to nie koniec. Każdego dnia na konto Dignitas Dolentium wpływają nowe środki. W ubiegły weekend w ramach akcji internauci zrobili aż 7745 przelewów, których łączna suma to 306 432,99 zł. Wolontariusze fundacji w podziękowaniu za darowizny także oblali się lodowatą wodą.

d49wqd2

Podziel się opinią

Share
d49wqd2
d49wqd2
Więcej tematów