Polska34-latka trafiła do więzienia, bo nie chciała zapłacić za obiad w restauracji

34‑latka trafiła do więzienia, bo nie chciała zapłacić za obiad w restauracji

34-latka zjadła posiłek w sopockiej restauracji nie chciała za niego zapłacić. Wezwany patrol policji ustalił, że kobieta jest już skazana w innej sprawie, ale uciekała przed karą. Przez dwa najbliższe lata będzie wspominać swój ostatni posiłek w restauracji.

34-latka trafiła do więzienia, bo nie chciała zapłacić za obiad w restauracji
Źródło zdjęć: © KMP Sopot

Policjanci z Komendy Miejskiej w Sopocie doprowadzili do sądu w trybie przyspieszonym 34-latkę, która w jednym z lokali zamówiła posiłek oraz alkohol, po czym próbowała opuścić restaurację bez płacenia. Jak udało się ustalić stróżom prawa kobieta była poszukiwana listem gończym, ponieważ nie odbyła do tej pory kary 2 lat pozbawienia wolności za czyny nazywane zbiorczo przez Kodeks karny, jako przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Kobieta jeszcze tego samego dnia została przetransportowana do więzienia.

We wtorkowe popołudnie policjanci interweniowali wobec 34-letniej kobiety, która w jednej z ekskluzywnych sopockich restauracji zamówiła krewetki oraz lampkę szampana. Po spożyciu posiłku odmówiła zapłacenia rachunku w wysokości 70 złotych i podjęła próbę opuszczenia lokalu, jednak została zatrzymana przez obsługę lokalu.

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że kobieta nie ma stałego miejsca zameldowania. W czasie weryfikacji pozostałych danych osobowych oficerowie ustalili, że 34-latka jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Okazało się, że kobieta została skazana prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności na dwa lata za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Policjanci natychmiast zatrzymali 34-latkę i doprowadzili ją przed oblicze sądu, gdzie odpowiedziała za szalbierstwo. Postępowanie przyspieszone jest stosowane wobec osób niemających stałego miejsca zamieszkania, lub przebywających w Polsce czasowo w sytuacji, gdy zachodzi obawa, że rozpoznanie w normalnym trybie będzie utrudnione lub niemożliwe. Szalbierstwo jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Po procesie kobieta została przewieziona do aresztu, gdzie za wcześniejsze przestępstwa zostanie poddana 24-miesięcznej resocjalizacji.

Szalbierstwo jest wykroczeniem polegającym na wyłudzeniu świadczenia płatnego od razu lub natychmiast po jego spełnieniu i dotyczy drobnej kwoty. Wykroczenie zazwyczaj polega na wyzyskaniu podstępnie wytworzonej nieświadomości pokrzywdzonego i dokonywane jest przez sprawcę będącego konsumentem. W wypadku trzykrotnego dokonania tego samego przestępstwa w ciągu 12 miesięcy sąd może zasądzić karę więzienia.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)