Trwa ładowanie...
d1h48h5

Znamy plan zagospodarowania terenu przy Narodowym

Jak będzie wyglądała najbliższa okolica Stadionu Narodowego? Dowiemy się już niebawem. Wczoraj został uchwalony plan zagospodarowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy plan zagospodarowania terenu przy Narodowym
(www.stadionnarodowy.org.pl)
d1h48h5

Wiemy już, że w najbliższej okolicy stadionu, nie zobaczymy stacji benzynowych, ani myjni samochodowych. Tak przynajmniej przewiduje plan zagospodarowania uchwalony 16 października przez stołecznych radnych. Wokół Narodowego powstaną za to nowe obiekty sportowe i wystawiennicze.

W rozmowie z PAP p.o. dyrektor biura architektury i planowania przestrzennego urzędu miasta Marek Mikos przypomniał, że do tej pory nie było miejscowego planu dla tej części błoni Stadionu Narodowego. W 2005 r. uruchomiono co prawda procedurę planistyczną, ale dotyczyła ona jeszcze zagospodarowania terenu wokół Stadionu Dziesięciolecia.

- W międzyczasie ogłoszono konkurs na zagospodarowanie otoczenia stadionu, związany z organizacją w Polsce Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Konkurs merytorycznie bardzo pomógł w określeniu wizji zagospodarowania i skoordynowania zapisów dot. planu stadionu - wyjaśnił Mikos.

d1h48h5

Zobacz też: Na Narodowym będą aż trzy lodowiska [wideo]

Uchwalony w czwartek plan będzie podstawą do pozwoleń na budowę. Będzie również regulował zasady reklamowania się w okolicy stadionu. Obowiązywać będzie całkowity zakaz umieszczania bilbordów na samym stadionie. Reklamy o powierzchni nie większej niż trzy metry kwadratowe, będą mogły znaleźć się w odległości co najmniej 50 m od innych reklam i obiektów zabytkowych objętych ochroną w planie.

Stadion Narodowy został wybudowany w latach 2008-2011 w miejsce starego Stadionu Dziesięciolecia. Koszt budowy pochłonął 1 976 061 375 zł. Oficjalne otwarcie nastąpiło 29 stycznia 2012 roku. Od tamtej pory stadion pełni nie tylko funkcję obiektu sportowego. Odbywają się tam również największe imprezy kulturalne i koncerty, a w zimie zamienia się w gigantyczne lodowe miasteczko.

d1h48h5

Podziel się opinią

Share
d1h48h5
d1h48h5