Trwa ładowanie...
d2oluok
IAR

Zdecydowana większość Rosjan zadowolona z Władimira Putina

Rosjanie z jeszcze większą aprobatą dla prezydenta Władimira Putina. W lutym pozytywnie o jego działalności jako prezydenta kraju wyraziło się 86 procent obywateli. To o jeden procent więcej niż w styczniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: MIKHAIL KLIMENTYEV)
d2oluok

Pracownia socjologiczna Centrum Lewady zapytała się mieszkańców Rosji, jak oceniają swoje władze. Niezadowolonych z Putina okazało się 13 procent badanych.

Nastrojów Rosjan nie psuje kryzys gospodarczy. Ponad połowa ankietowanych - 54 procent, uważa, że sprawy w ich kraju idą w dobrym kierunku. Prawie jedna trzecia natomiast (29 procent) uznaje, że w złym.

Putin niezmiennie przewodzi rankingowi zaufania polityków. Ufa mu 59 procent ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się minister obrony Siergiej Szojgu, któremu wierzy niemal jedna czwarta Rosjan.

d2oluok

Na na trzecim miejscu uplasował się lider komunistów Giennadij Zjuganow, budzący zaufanie u 11 procent badanych.

Obecny prezydent lub jego kontynuuator

15 stycznia w sondażu niezależnego Centrum Lewady 55 procent Rosjan wyraziło gotowość głosowania w wyborach prezydenckich w 2018 roku na obecnego szefa państwa.

Dalszych 10 procent Rosjan na pytanie, kogo chcieliby widzieć na stanowisku prezydenta po wyborach w 2018 roku wybrało odpowiedź: "inną osobę, która kontynuowałaby kurs obecnego prezydenta".

d2oluok

18 proc. gotowych było poprzeć kandydata, który zaproponuje "inną receptę na problemy Rosji".

Źródło: IAR, PAP, WP

Zobacz również wideo: Rosyjska gospodarka tonie

d2oluok

Podziel się opinią

Share
d2oluok
d2oluok
Więcej tematów