Trwa ładowanie...

Zastrzelił 17-latka, bo nie ściszył radia

Sąd w Jacksonville (USA) skazał 47-letniego białego Amerykanina Michaela Dunna na dożywotnie więzienie bez możliwości redukcji kary za zabicie 17-letniego Afroamerykanina, który na stacji benzynowej odmówił ściszenia radia w swym samochodzie.
Share
Zastrzelił 17-latka, bo nie ściszył radia
Źródło: WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska
dj6zbpq

Wydarzyło się to na stacji benzynowej na Florydzie w listopadzie 2012 roku. Jordan Davis z trzema kolegami słuchał bardzo głośno w swym samochodzie muzyki. Według zeznań oskarżonego zwrócił się on do młodych ludzi siedzących w samochodzie, aby ściszyli radio, ale ci odpowiedzieli mu niegrzecznie i odmówili spełnienia prośby.

Wówczas Dunn, jak ustalił sąd, zaczął strzelać w kierunku siedzących w samochodzie terenowym. Wystrzelił 10 nabojów. Trzy z nich ugodziły śmiertelnie Jordana Davisa.

Sprawa była głośna w amerykańskich mediach. Przypomniała słynne zabójstwo czarnoskórego nieuzbrojonego nastolatka Trayvona Martina, zastrzelonego na Florydzie w 2012 roku przez białego wolontariusza wspomagającego policję George'a Zimmermana pod pretekstem, że mu groził.

dj6zbpq

- Oskarżony nie strzelał w opony. Nie strzelał w okna samochodu. Strzelał, aby zabić i ugodził Jordana Davisa - podkreślił w mowie oskarżycielskiej prokurator Erin Wolfson.

Dunn twierdził, że zastrzelił siedemnastolatka, ponieważ tamten wysiadł z samochodu i groził mu. Zeznania świadków nie potwierdziły wersji oskarżonego.

Sędzia Russel Healey tak zakończył uzasadnienie wyroku: - Panie Dunn, pańskie życie właściwie dobiegło końca. Jeszcze smutniejsze jest to, że amerykańskie społeczeństwo, jak pokazuje ta sprawa, zdaje się tracić busolę.

dj6zbpq

Podziel się opinią

Share
dj6zbpq
dj6zbpq
Więcej tematów