Trwa ładowanie...
dnxktkv

Zakaz używania e-papierosów i słuchania muzyki w komunikacji miejskiej w Tychach

MZK Tychy wprowadził zakaz korzystania z e-papierosów i słuchania muzyki bez użycia słuchawek. Spore zmiany chwalą mieszkańcy, ale czy będzie to skuteczny sposób? Kierowcy mają pewne obawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz używania e-papierosów i słuchania muzyki w komunikacji miejskiej w Tychach
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
dnxktkv

Do tej pory mieszkańcy Tychów, choć nie tylko, stale narzekali na smród z e-papierosów i głośno puszczaną muzykę w komunikacji miejskiej. Naprzeciw niezadowolonym pasażerom wyszli szefowie tyskiego MZK.

- Były uwagi od pasażerów, przeszkadzało im zachowanie innych osób - komentuje Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy. – Na długich trasach stało się to nieprzyjemne - dodaje.

Dlatego wprowadzono do regulaminu tyskiego przewoźnika zakaz korzystania z papierosów elektronicznych, które tak samo jak tradycyjne, zawiera nikotynę i może szkodzić innym osobom.

dnxktkv

Ale to nie koniec zmian w zasadach podróżowania.

- W końcu będzie spokojniej – mówi jeden z kierowców MZK. – Najbardziej denerwujące zachowanie młodzieży, to już nie te papierosy, a słuchanie muzyki z telefonów komórkowych na głos - dodaje.

Dyrektor wprowadził również zakaz słuchania muzyki bez użycia słuchawek. Jednak z tym, mogą wiązać się pewne problemy.

- Nie będę mógł zatrzymać pojazdu i upomnieć takiego „dżentelmena”. Mogę krzyknąć, ale jak są w grupie, to jeszcze mnie zwyzywają. To mogą być martwe przepisy. No chyba, że w każdym autobusie będzie strażnik miejski – kończy kierowca w rozmowie dla Wirtualnej Polki.

Zapytani przez nasz mieszkańcy Tychów jednomyślnie stwierdzili, że wprowadzone zmiany są dobrym kierunkiem i chętniej będą korzystać z komunikacji miejskiej.

dnxktkv

Podziel się opinią

Share
dnxktkv
dnxktkv
Więcej tematów