Trwa ładowanie...

Zabrze: obywatelskie zatrzymanie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów

Policjanci z Zabrza zatrzymali złodzieja-recydywistę na gorącym uczynku - wszystko dzięki interwencji mieszkańców. Lokatorzy zamknęli w piwnicy osobę, którą podejrzewali o okradanie ich majątku.

Share
Zabrze: obywatelskie zatrzymanie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów
Źródło: Policja
d3c64bi

- Mieszkańcy posesji przy ul. Wolności w Zabrzu usłyszeli hałasy z piwnicy. Kiedy zeszli na dół zorientowali się, że może to być złodziej - mówi w rozmowie dla Wirtualnej Polski sierż. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowa zabrzańskiej policji.

- Zamknęli drzwi i poczekali na policje. Ich intuicja okazała się bardzo dobra, gdyż mężczyzna po przesłuchaniu przyznał się do winy - dodaje Żyłka.

d3c64bi

To nie pierwszy przypadek łamania prawa przez zatrzymanego, wcześniej już był karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu, a prokurator zakazał mu przebywania po zmierzchu w miejscach publicznych. Teraz mężczyzna dodatkowo odpowie za kradzież z włamaniem.

- Przy zatrzymanym znaleziono szczypce, nożyce i młotek. Wszystkie te rzeczy służyły mu do włamań do piwnic. Jednak to nie wszystko - mundurowi odzyskali wiatrówkę, elementy wodomierzy, klucze oraz kilka innych przedmiotów skradzionych z poszczególnych piwnic. Zatrzymany przyznał się do winy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia - kończy rzecznik prasowa.

d3c64bi

Podziel się opinią

Share
d3c64bi
d3c64bi
Więcej tematów