Trwa ładowanie...

Wybory na Ukrainie. Zamach na kandydata popieranego przez Arsenija Jaceniuka

Na Ukrainie doszło do zamachu na kandydata na deputowanego do Rady Najwyższej Wołodymyra Borysenkę, który w zaplanowanych na niedzielę wyborach parlamentarnych startuje z ramienia partii Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka. Polityk trafił do szpitala.
Share
Petro Poroszenko nakazał natychmiastowe wyjaśnienie sprawy zamachu na Wołodymyra Borysenkę
Petro Poroszenko nakazał natychmiastowe wyjaśnienie sprawy zamachu na Wołodymyra BorysenkęŹródło: AP, Fot: Luca Bruno
dhfvfv4

Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Boryspolu na przedmieściach Kijowa. 27-latek wyszedł wieczorem na podwórko nakarmić psa. Do Borysenki strzelono najpierw z broni palnej, po czym rzucono w niego granatem. Życie uratowała mu kamizelka kuloodporna, którą nosił w związku z pogróżkami, jakie otrzymywał od jakiegoś czasu.

Prokuratura Generalna Ukrainy oświadczyła we wtorek, że zmienia kwalifikację śledztwa w tej sprawie z zamachu na akt terrorystyczny.

Doradca szefa MSW Anton Heraszczenko informował wcześniej, że śledztwo rozpatruje kilka motywów ataku na polityka: jego działalność jako radnego rady miejskiej, problemy osobiste, biznes bądź też udział w wyborach parlamentarnych.

dhfvfv4

Partia Front Ludowy zażądała od władz rzetelnego zbadania zamachu na Borysenkę i ukarania sprawców.

"Środowiska kryminalne, które starają się dziś powrócić do starych czasów, gdy przemoc fizyczna, zastraszanie i groźby były metodami wpływania na polityków, muszą zniknąć z życia państwa" - czytamy w oświadczeniu partii premiera Jaceniuka.

"GP" podaje, że Borysenko w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Prezydent Petro Poroszenko nakazał organom ścigania natychmiastowe wyjaśnienie sprawy.

Przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie mają się odbyć 26 października.

Źródło: PAP; GAZETA PRAWNA

dhfvfv4

Podziel się opinią

Share
dhfvfv4
dhfvfv4
Więcej tematów