Trwa ładowanie...
d3jmjul
IAR

Wpadka szefa portugalskiej dyplomacji . Zdradził tajemnicę w radiowym wywiadzie

Szef portugalskiej dyplomacji na cenzurowanym. Według mediów, minister spraw zagranicznych w radiowym wywiadzie na temat terroryzmu mógł zdradzić niejawne informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rui Machete
Rui Machete (Wikimedia Commons)
d3jmjul

W rozmowie z Radiem Renascença minister Rui Machete mówił między innymi o portugalskich dżihadystach. Do tej pory zidentyfikowano około 12-15 Portugalczyków działających na rzecz Państwa Islamskiego. Dwie lub trzy osoby chcą wrócić do kraju. Według ministra, są to dziewczęta, które wcześniej zakochały się w dżihadystach i przyłączyły do terrorystów. Na razie nie poprosiły oficjalnie o pomoc rządu, ale ich rodzice przekazali informacje władzom. W razie powrotu do Europy czeka je sądowy proces.

Radiowy wywiad może przysporzyć szefowi dyplomacji niemałych kłopotów. Media zwróciły uwagę, że minister spraw zagranicznych mówił w wywiadzie o kwestiach bardzo delikatnych z punktu widzenia bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego.

Według dziennika Diario de Noticias, Machete nie miał zgody rządu, służb wywiadowych ani sił bezpieczeństwa na wyjawienie informacji, klasyfikowanych jako niejawne.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów