Trwa ładowanie...
02-10-2014 15:16

Władimir Putin ma "dobre rady" dla Ukrainy. Co zrobić, by kraj się nie rozpadł?

Prezydent Rosji wie, jak uchronić Ukrainę przed rozpadem. Władimir Putin mówił o tym w trakcie moskiewskiego forum gospodarczego. W opinii gospodarza Kremla Kijów musi zagwarantować wszystkim Ukraińcom równe prawa.

Share
Władimir Putin ma "dobre rady" dla Ukrainy. Co zrobić, by kraj się nie rozpadł?Źródło: PAP/EPA, fot: Maxim Shipenkov
d20jhvg

- Mam nadzieję, że wybory do parlamentu Ukrainy przebiegną jak należy i w końcu nastąpi długo oczekiwana stabilizacja polityczna - oświadczył Putin, który odpowiadał na pytania na Forum Inwestycyjnym "Rosja zaprasza".

Rosyjski prezydent podkreślił, że Ukraina zachowa swoją integralność terytorialną wtedy, gdy wszyscy jej mieszkańcy będą mieli równe szanse. Według Putina konieczne jest, aby Ukraińcy poczuli się gospodarzami we własnym kraju. - Nikt nie powinien czuć się dyskryminowany z powodów: językowych, narodowościowych czy religijnych - podkreślił prezydent Rosji.

- Wychodzimy z założenia, że wszyscy ludzie, którzy mieszkają w dowolnym zakątku Ukrainy, będą korzystać z pełni praw, zagwarantowanych normami prawa międzynarodowego i ukraińskiego - powiedział Putin.

d20jhvg

- Jedynie w ten sposób można zachować integralność terytorialną państwa, tylko tak można wrócić do jedności i zapewnić rozwój gospodarki i sfery socjalnej - powiedział Putin, zapewniając, że Moskwa będzie sprzyjać wychodzeniu Ukrainy z kryzysu politycznego i gospodarczego. Zaznaczył, że "bez względu na tragedię, z którą obecnie mamy do czynienia, zwłaszcza na południowym-wschodzie, naród ukraiński zawsze był i będzie najbliższym bratnim narodem Rosjan".

- Jesteśmy zainteresowani posiadaniem wiarygodnego przewidywalnego partnera i sąsiada - powiedział Putin.

Kijów i Zachód zarzucają Rosji wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy. Rosja zaprzecza zarzutom, niemniej przypomina, że cześć narodu ukraińskiego chce bronić swych praw do języka ojczystego, jakim dla nich jest rosyjski, a także swej kultury i historii.

d20jhvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20jhvg
d20jhvg
Więcej tematów